Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.05 18:17

Vilniuje atidarytas Tarptautinės Amerikos mokyklos sporto kompleksas

LRT.lt 2015.11.05 18:17

Ketvirtadienį sostinės Tarptautinėje Amerikos mokykloje duris atvėrė naujas daugiafunkcinis vidaus ir lauko kompleksas. Tai pirmasis toks už privačias įstaigos lėšas pastatytas unikalios konstrukcijos mokyklos priestatas žaliuojančiu stogu. Iškilmingame atidaryme dalyvavo Vilniaus meras Remigijus Šimašius, JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah A. McCarthy ir kiti garbūs svečiai, rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime spaudai.

„Daugiau nei du dešimtmečius gyvuojanti Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje užtikrina ypatingai aukštą mokymosi kokybę. Ją baigusieji ilgainiui papildo aukštos kompetencijos darbuotojų gretas, kurių taip reikia Vilniui. Mokyklos priestatas ir sporto kompleksas – labai svarbus mokyklos plėtrai ir gyvavimui, o tuo pačiu ir visai Vilniaus miesto tarptautinei bendruomenei“, – atidarymo renginio metu sakė R. Šimašius.

Į šlaitą įkastame, 7 tūkst. kv. m ploto komplekse įrengta moderni sporto salė, lauko futbolo aikštelė, valgykla ir kitos erdvės. Per metus pastatytas priestatas mokyklos plotą padidino 80 proc. Puikiai į aplinką įsilieti padėjo tai, kad dalis jo yra įkasta į kalvą – vizualiai dėl žaliuojančio stogo jis tapo savotišku tos kalvos tęsiniu. Tai unikali ir sudėtinga konstrukcija, suteikianti pastatui išskirtinumo.

Mokyklos direktorės Yvonne Rickets teigimu, naujosios erdvės ne tik praturtins mokymosi procesą, bet taip pat prisidės prie bendros veiklos su kitomis Lietuvos ir užsienio mokyklomis vystymo.   

Naujojo komplekso atidarymo renginyje dalyvavusios JAV ambasadorės Lietuvoje D. McCarthy teigimu, išplėtusi savo infrastuktūrą, Tarptautinė Amerikos mokykla tapo viena pranašiausių ir labiausiai išsiskiriančių mokyklų Vilniuje bei Lietuvoje, o gal net ir visose Baltijos šalyse.

Vertindama sėkmingą projekto įgyvendinimą, AISV valdybos pirmininkė Heidi Evans teigė, kad mokyklos sėkmė yra matuojama jos mokinių sėkme.

„Mūsų pagrindinis tikslas – daug siekiantys, laimingi ir įvairiapusiški mokiniai. Naujasis priestatas pirmiausia skirtas jiems. Sporto salė, valgykla, kabinetai, poilsio kambariai vyresnių klasių mokiniams – visos naujosios erdvės mūsų mokyklai suteikia papildomo grožio. Tačiau svarbiausia – kaip jos bus panaudojamos. Tikime, kad naujosios erdvės padarys teigiamą įtaką tiems, kurie mokysis AISV. Ypatingai esame dėkingi mokyklos bendruomenei, kuri nuo pat pirmosios dienos palaikė šį projektą ir jo tikslą paversti AISV vieta, kurioje norisi būti“, – sakė H. Evans.

Priestato statybų ir lauko komplekso įrengimo darbai buvo pradėti 2014 m. rugsėjį ir truko  vienerius metus. Investicijos į šį projektą siekia 2,2 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi