Lietuvoje

2020.06.12 17:19

Penktadienio COVID-19 naujienos: atverta siena su Lenkija ir kraujo donorų trūkumas

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2020.06.12 17:19

BNS pateikia svarbiausių penktadienio naujienų apie koronaviruso krizę Lietuvoje apžvalgą:

Viruso plitimas. Per parą užfiksuoti keturi nauji koronaviruso atvejai: vienas įvežtinis iš Danijos, kiti vietiniai. Taip pat pranešta apie 75-ąją viruso auką – asmeniui buvo per 50, rizikos grupėms jis nepriklausė. Specialistai teigia, jog nerimą kelia pavieniai koronaviruso atvejai, kurių kilmės neįmanoma atsekti.

Siena su Lenkija. Lietuva ir Lenkija viena kitai vėl atvėrė nuo kovo vidurio buvusias uždarytas sienas, ta proga pasienyje susitiko abiejų šalių premjerai. Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis pasveikino Lietuvos vyriausybę suvaldžius koronaviruso pandemiją, ir sakė esąs patenkintas pagerėjusių dvišalių santykių būkle.

Kraujo donorystė. Higienos institutas pranešė, jog Lietuvoje įvedus karantiną kraujo donorystės įstaigose apsilankė penktadaliu mažiau donorų nei iki kovo 16 dienos ir ketvirtadaliu mažiau nei ankstesnių dvejų metų atitinkamu laikotarpiu.

Kelionės į kurortus. Kelionių organizatorė „Tez Tour“ pranešė nuo liepos pradžios pradėsianti skraidinti į užsienio kurortus – Graikiją ir Bulgariją.

Darbuotojai iš trečiųjų šalių. Sveikatos apsaugos ministerija su nerimu laukia kitos savaitės, kai bus bus atveriamos sienos nacionalines vizas turintiems darbuotojams iš trečiųjų šalių, bet tikisi, kad atvykstantieji laikysis rekomendacijų izoliuotis.

Užsienyje:

* Latvijoje per praėjusią parą užfiksuoti du nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai, vienas pacientas mirė, Estijoje nustatyti šeši nauji atvejai.

* Rusijoje per praėjusią parą patvirtinta 8,9 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų, 183 pacientai mirė. Pastarąsias 11 dienų per parą registruojamų naujų užsikrėtimo atvejų skaičius Rusijoje svyruoja tarp 8,4 ir 8,9 tūkstančio.

* Nors Ukrainoje fiksuojamas išaugęs užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų skaičius ir per praėjusią parą patvirtinti 683 nauji atvejai, šalis nusprendė nuo birželio 15 dienos leisti tarptautinį oro susisiekimą.

* Italijos premjeras Giuseppe Conte buvo apklaustas prokurorų, tiriančių, kodėl prasidėjus koronaviruso protrūkiui nebuvo paskelbtas karantinas dviejuose Lombardijos miestuose.

* Lotynų Amerikoje bendras patvirtintų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičius ketvirtadienį viršijo 1,5 milijono.

Svarbios naujienos, nesusijusios su koronavirusu.

* Konstitucinis Teismas paskelbė, kad „valstietės“ Agnės Širinskienės vadovauta laikinoji tyrimo komisija, tyrusi galimą poveikį sprendimų priėmėjams ir politiniams procesams, sudaryta pažeidžiant Konstituciją, o jos išvados yra neteisėtos. A. Širinskienė ir „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, jog sprendimas komisijos išvadų nepaneigia. Opozicijos atstovai A. Širinskienę paragino trauktis iš Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovės pareigų.

* Iš pareigų pasitraukė Telšių apskrities policijos komisariato viršininko pavaduotojas Robertas Jagminas ir Mažeikių rajono policijos vadovas Saulius Bumblys. Mažeikių rajone gegužės pabaigoje žuvo įtariamojo mirtinai pašautas policijos pareigūnas.

* Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad Latvijos atsisakymas prisidėti prie Astravo atominės elektrinės boikoto gali apsunkinti Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su Vakarų Europa per Lenkiją projektą, nes ši šalis laikosi pozicijos, jog energija iš Baltarusijos atominės elektrinės negali patekti į Lenkijos rinką. Lenkijos premjeras Mateuszas Morawiecki išreiškė paramą Lietuvos poziciją dėl šios elektrinės, tačiau kartu pabrėžė siekį stiprinti ekonominius ir politinius ryšius su Baltarusija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt