Lietuvoje

2015.11.05 16:47

STT: ikiteisminis tyrimas „Aqua“ netrukdo VTEK atlikti savo tyrimo

BNS2015.11.05 16:47

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo Druskininkų savivaldybės įmonėje „Aqua“ nesudaro jokių kliūčių Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai atlikti savo tyrimą, teigia STT.  

„Šiai dienai toje byloje yra vienas įtariamasis, tai yra „Aqua“ parko direktorius. Todėl VTEK pradėti savo tyrimą absoliučiai nėra jokių trukdžių“, – BNS ketvirtadienį nurodė STT atstovas spaudai Ruslanas Golubovas.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ketvirtadienį pranešė turinti 33 asmenų, įtariamų viešųjų ir privačių interesų pažeidimu, tiriant galimą korupcijos skandalą Druskininkų vandens parke, sąrašą. Tačiau VTEK ketvirtadienį aiškino, kad savo tyrimo dėl jų pradėti negali, kol nėra baigtas STT atliekamas ikiteisminis tyrimas.

„Mes turime tokį sąrašą, kuris yra iš 33 asmenų. Turime klausimų dėl nepotizmo, dėl nedeklaravimo, dėl neišsamaus deklaravimo, bet jei komisija pradėtų tyrimą, turėtų jį iškart stabdyti ir sulaukti ikiteisminio tyrimo pabaigos“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją teigė VTEK Prevencijos skyriaus vedėjas Mindaugas Siaurys.

VTEK šių asmenų pavardžių kol kas neviešina, nurodo, jog pavardžių šiame sąraše gali atsirasti ir daugiau.

M. Siaurio teigimu, sąrašas sudarytas remiantis komisijos atlikta analize.

„Mes analizavome tą situaciją plačiai nuskambėjusią, komisija dukart analizavo tą situaciją, bet tyrimo pradėti negalime, įstatymai mums draudžia, kol vyksta ikiteisminis tyrimas. Mes medžiagą renkame, domimės, jei bus konkretūs dalykai, tai beveik esu tikras, kad tyrimai bus atlikti“, – per spaudos konferenciją tikino VTEK pirmininkas Romas Valentukevičius.

STT atlieką tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo Druskininkų savivaldybės įmonėje „Aqua“. Įtariant piktnaudžiavimu neseniai buvo sulaikytas šio centro vadovas Edmundas Antanaitis. Bendrovės vadovas, kaip įtariama, kartais pasitelkdamas kai kuriuos Druskininkų savivaldybės darbuotojus organizuodavo žmonių apgyvendinimą viešbutyje „Aqua“ be jokios buhalterinės apskaitos, taip pat būdavo dalijamos įvairios dovanos – leidimai nemokamai pasinaudoti centro paslaugomis.

Druskininkų meras Socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas Ričardas Malinauskas šią savaitę neigė, kad savivaldybės įsteigtoje įmonėje „Aqua“ aukšti politikai ilsisi nemokamai. Merui taip pat nekliūna, kad įmonėje dirba keliolika savivaldybės vadovų artimųjų, tarp jų – mero dukra ir pirmoji žmona: Evelina Malinauskaitė, Daiva Malinauskienė, Druskininkų mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus žmona Vilija Urmanavičienė, sūnus Tomas Urmanavičius, Druskininkų savivaldybės administracijos direktorės Vilmos Jurgelevičienės sūnus Gytis Jurgelevičius, Druskininkų savivaldybės tarybos narė Inga Šinkonienė, Druskininkų savivaldybės tarybos nario Virgaudo Taletavičiaus žmona Giedrė Taletavičienė, „Aqua“ centro valdybos pirmininko Algirdo Svirsko pusbrolis Gintaras Svirskas.

LRT laidoje „Dėmesio centre“ paklaustas, ar jam nekyla įtarimų, jog tai yra nepotizmas, t. y. savų protegavimas, meras atsakė: „Kol rezultatai geri – neturiu jokių pretenzijų“.

Seime praėjusią savaitę daugiausiai valdančiųjų balsais Antikorupcijos komisijoje blokuotas tyrimas dėl galimos korupcijos Druskininkų vandens parke. Socialdemokratai pareiškė, kad STT atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Druskininkų, todėl klausimo svarstymas komisijoje esą galėtų būti suprastas kaip poveikis pareigūnams.

Tačiau ketvirtadienį Seimas po pateikimo preliminariai pritarė dar vienai opozicinių liberalų ir konservatorių iniciatyvai Seime atlikti parlamentinį tyrimą dėl Druskininkų savivaldybės valdomų bendrovių veiklos teisėtumo, statybų, laikraščio leidybos.

Už projektą, kuriuo tyrimą atlikti būtų pavesta Seimo Antikorupcijos komisijai suteikiant jai laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimus, balsavo 70 Seimo narių, 22 buvo prieš ir tiek pat susilaikė. Tyrimo iniciatyvą vienbalsiai palaikė ir valdančioji Darbo partijos frakcija. Seimas dar turės balsuoti dėl nutarimo priėmimo.