Lietuvoje

2020.06.12 12:48

Koronaviruso karštoji linija taps medicininių konsultacijų centru

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.06.12 12:48

„Tas naujas darinys bus medicininių konsultacijų centras. Jis teiks medicinines konsultacijas ir bus vartai į sveikatos sistemą. Iš skambučių matome, kad tokio centro labai reikia“, – LRT RADIJUI sako Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus patarėja Viktorija Buzytė.

Sušvelninus karantiną ir žmonėms grįžtant į darbus, karštojoje koronaviruso linijoje 1808 prieš kurį laiką pradėjo trūkti savanorių. Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties vadovas Nerijus Mikelionis sako, kad šiuo metu, gavus užtikrintą finansavimą, situacija keičiasi iš esmės.


„Praėjusią savaitę Vyriausybė patvirtino atskirą finansavimą linijai 1808. Remiantis skirtu biudžetu, mes pradėjome rinkti jau etatinius darbuotojus į šią liniją, o ne savanorius. Kol kas dar turime ir savanorių, kol nepradėjome veikti kaip etatinė struktūra, tačiau vakar dienos duomenimis, 85 proc. žmonių, o jų turėtų būti 77, jau yra surinkta, – tikina N. Mikelionis. – Tikimės, kad artimiausiu metu pereisime prie pilnai apmokamo darbo.“

SAM Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus patarėja V. Buzytė sako, kad nors ir karantinas švelnėja, karštoji linija 1808 išlaikys savo funkciją teikti informaciją ir pagalbą besikreipiantiesiems. Tiesa, SAM atstovės teigimu, yra vizija iš šios linijos, pasibaigus ekstremaliai situacijai, padaryti naują darinį.

Vidutiniškai per dieną yra sulaukiama 4 tūkst. skambučių.

„Tas naujas darinys bus medicininių konsultacijų centras. Jis teiks medicinines konsultacijas ir bus vartai į sveikatos sistemą, – sako V. Buzytė. – Iš skambučių matome, kad tokio centro labai reikia. Jis būtinas, norint žmonėms gauti konsultacijas ir neapkrauti greitosios medicinos pagalbos dispečerinių.“

Pasak jos, finansavimas šiuo metu veikiančiai karštajai koronaviruso linijai yra skirtas iki gruodžio 31 d. „Iki metų pabaigos šita linija dar tikrai veiks“, – sako SAM atstovė.

N. Mikelionis sako, kad vidutiniškai per dieną yra sulaukiama 4 tūkst. skambučių. Tokie srautai, anot jo, rodo, kad karštoji linija 1808 yra tikrai reikalinga.

Plačiau – radijo įraše


Parengė Vismantas Žuklevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt