Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.05 17:41

R. Šalaševičiūtė žada atpiginti vaistus

BNS 2015.11.05 17:41

Sveikatos apsaugos ministrė žada imtis priemonių atpiginti Lietuvoje parduodamus vaistus. Rimantė Šalaševičiūtė sako, kad netrukus gali būti skelbiamos Lietuvoje ir kitose šalyse parduodamų tokių pat vaistų kainos, be to, Lietuva kai kuriuos medikamentus pirks kartu su kitomis šalimis.

„Tikrai atkreipsiu dėmesį ir aptarsime vadovybėje“, – ketvirtadienį Seime per vyriausybės valandą pareiškė ministrė, atsakydama į parlamentaro Kęstučio Glavecko priekaištus, kad daugelis vaistų Lenkijoje, Estijoje ir Latvijoje yra pigesni.

K. Glaveckas siūlo pradėti viešinti, kiek kainuoja vaistai, pavyzdžiui, Lenkijoje, Latvijoje.

„Tai padėtų vietiniams prekeiviams vaistais nors kiek pakoreguoti tas kainas mažinimo linkme. Dabar daugelis žmonių, taip pat ir aš, važiuoju į Lenkiją pirkti vaistų, ten jie yra du kartus pigesni negu Lietuvoje“, – teigė K. Glaveckas.

R. Šalaševičiūtė pripažino, kad klausimas dėl kainų skirtumų – ne naujiena.

„Situacija tikrai yra žinoma. Gal ne visa, bet dalis informacijos tikrai yra mūsų Farmacijos departamento tinklalapyje, nes kai mes rengiame posėdžius dėl įvairių vaistų klausimų, mes tas lyginamąsias kainas tikrai gauname“, – teigė ji.

Ministrė taip pat pripažino, kad vaistai atpigs, kai Lietuva jų įsigis kooperuodamasi su kitomis šalimis.

„Mėginame imtis ir kitų priemonių pirkti bendrai su kitomis valstybėmis. Šiuo metu jau baigiami derinimo darbai dėl bendro kai kurių medikamentų pirkimo su Latvija ir Estija. Taip pat Čekija nori prisijungti ir Vokietijos Tiuringijos žemė. Manau, kad kai kurie būtiniausi vaistai tikrai turėtų atpigti, atlikus tuos bendrus pirkimus“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi