Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.05 16:00

Kitą savaitę Lietuvoje prasideda penkerios karinės pratybos

LRT.lt 2015.11.05 16:00

Lapkričio 9 d. Lietuvoje prasidės ir beveik mėnesį truks penkerios nacionalinės ir tarptautinės karinės pratybos „Baltijos šeimininkas 2015“, „Arkadinė jungtis 2015“, „Klevo skliautai 2015“, „Geležinis kardas 2015“ ir „Pasitikėjimas 2015“. 

Šiose pratybose dalyvaus apie 2800 karių ir civilių iš 11 šalių (Čekijos, Gruzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos) ir NATO sąjungininkų greitojo reagavimo pajėgų korpuso vadavietės.

Dvejos iš šių pratybų, be Lietuvos vyks, ir kitose Baltijos šalyse, rašoma pranešime spaudai.

„Šiandieninės geopolitinės situacijos fone padidėjęs Lietuvoje vykstančių karinių pratybų intensyvumas demonstruoja tiek Lietuvos kariuomenės požiūrį į pasirengimą savarankiškai šalies gynybai, tiek ir NATO šalių požiūrį į pasirengimą kolektyvinei gynybai Rytų Europoje. Stengiamės išlaikyti balansą tarp nacionalinių ir tarptautinių pratybų, nes ginkluotos agresijos atveju į kovą tektų stoti pirmiausiai vieniems su tuo, ką turime ir taip, kaip gebame“, – sako Lietuvos kariuomenės  vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi