Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.05 16:27

Kada D. Grybauskaitė priims J. Sabatauską?

Ketvirtadienio Seimo posėdžius ir juose svarstomus klausimus užgožė vienintelis klausimas – ar šalies vadovė D. Grybauskaitė priims Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovą socialdemokratą Julių Sabatauską, kuris dar trečiadienį pasiprašė priimamas prezidentūroje, kad galėtų pasiaiškinti apie įvairiomis interpretacijomis apaugusią kažkokią paslaptingą pažymą. Žinia apie ją pasklido dar antradienį, po to, kai su D. Grybauskaite buvo susitikusi Seimo valdyba.

Toje pažymoje neva minima, jog trys Seimo nariai, socialdemokratai J. Sabatauskas, Bronius Bradauskas ir „darbietis“ Vytautas Gapšys, šių metų birželio mėnesį Kaišiadoryse aptarinėjo generalinio prokuroro skyrimo aplinkybes.

„Kur J. Sabatauskas? Gal jau prezidentūroje?“ – juokaudami kolegos parlamentarai klausinėjo vienas kito ir ryte, ir jau gerokai po pietų.

Vizito pas prezidentę J. Sabatauskas trečiadienį pasiprašė pats. Pasak jo, jam buvo pažadėta, jog bus pranešta, kada prezidentė jį priims.

„Norėčiau pats su prezidente pasiaiškinti situaciją“, – teigė J. Sabatauskas, ketvirtadienį laukdamas žinių iš prezidentūros, kada gi D. Grybauskaitė turėtų laiko su juo susitikti.

Sušaukė partijos valdybos posėdį

„Būtų labai keista, jei prezidentė nepriimtų Seimo nario. Tikimės, kad priims. Geriau kalbėtis tiesiogiai, o ne per žiniasklaidą. O, jeigu nepriims, vadinasi, neturi ką pasakyti“, – po socialdemokratų valdybos posėdžio kalbėjo Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas.

Kaip galima būtų įvertinti faktą, kad trečiadienį po susitikimo su Seimo vadove „darbiete“ Loreta Graužiniene visų specialiųjų tarnybų vadovai ir atstovai patvirtino, jog jokių pažymų, kuriose būtų minimi J. Sabatauskas, V. Gapšys ir B. Bardauskas, nėra rengę? Be to, buvo pažadėta, kad įstatymų nustatyta tvarka ši informacija Seimo vadovei bus pateikta ir raštu.

„Labai įdomu. Tuomet kyla klausimas, iš kur tos pažymos atsiranda?“ – svarstė G. Kirkilas.

Pasak jo, pažymos, kurios teikiamos prezidentui, premjerui ir Seimo vadovui, gali būti tik iš vieno šaltinio. Visa kita – išgalvoti dalykai.

„Kai buvau premjeru, visas pažymas gaudavau tik iš specialiųjų tarnybų. Jose būdavo pateikta apibendrinta medžiaga, tačiau niekas jokių pažymų specialiai neprašydavo. Man į galvą neateidavo prašyti pažymų apie kažkokius konkrečius asmenis. Visada laikiausi prezidentų Algirdo Brazausko ir Valdo Adamkaus tradicijų“, – kalbėjo G. Kirkilas.

Jis taip pat priminė, jog buvęs Valstybės saugumo departamento vadovas Povilas Malakauskas buvo pasiūlęs, kad šalies vadovams būtų teikiama apibendrinta informacija, o ne kažkokios pažymos.

Ką darė Kaišiadoryse?

Apie susitikimą Kaišiadoryse teigia nieko nežinantys ir kiti paslaptingoje pažymoje neva minimi Seimo nariai.   

„Kaišiadoryse paskutinį kartą buvau daugiau nei prieš mėnesį, o, kai birželį Seime buvo svarstoma Kauno apygardos teismo vadovo Nerijaus Meilučio kandidatūra į generalinio prokuroro postą, nebuvau ir su niekuo apie tai nekalbėjau. Nežinau, iš kur ta informacija atsirado“, – komentavo B. Bradauskas.

Paklaustas, ką ketina daryti ir kaip ginsis, B. Bradauskas teigė neketinąs nieko daryti. Anot jo, neverta nervintis dėl tokių niekų.

V. Gapšys taip pat neigė buvęs Kaišiadoryse su J. Sabatausku ir B. Bradausku.

Pasibaigus ketvirtadienio rytiniam Seimo posėdžiui, 14 val., J. Sabatauskas dar nebuvo sulaukęs žinių iš prezidentūros, kada D. Grybauskaitė galėtų jį priimti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi