Lietuvoje

2015.11.06 09:52

D. Grybauskaitė su Gruzijos premjeru aptarė regiono saugumo klausimus

LRT.lt2015.11.06 09:52

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Gruzijos ministru pirmininku Irakliu Garibašviliu. Susitikime aptarti regiono saugumo klausimai ir Gruzijos pažanga įgyvendinant reformas, reikalingas siekiant narystės ES ir NATO.

„Nors Gruzijos žmonės tvirtai apsisprendė žengti europiniu keliu, šios šalies pažangą įgyvendinant reformas stabdo žmogaus teisių pažeidimai, žiniasklaidos laisvės suvaržymai, vidiniai partiniai vaidai“, – sakė prezidentė.

Pasak Lietuvos vadovės, Gruzijos eurointegracijos sėkmė – pačios Gruzijos rankose. Viskas priklauso tik nuo šalies valdžios atstovų politinės valios, pastangų ir efektyvaus dialogo su opozicija dėl būtinų reformų įgyvendinimo, rašoma pranešime spaudai.

Susitikime aptarta ir saugumo situacija Abchazijoje ir Pietų Osetijoje. Pasak prezidentės, šliaužianti Rusijos okupacija yra nepriimtina. Lietuva remia ir toliau rems Gruzijos teritorinį vientisumą.

Gruzija aktyviai siekia narystės NATO perspektyvų. Anot prezidentės, šios šalies pažanga yra akivaizdi. Šių metų vasarį šalies vyriausybė pristatė su NATO integracija susijusių reformų planą. Daugiausia dėmesio žadama skirti ankstesnių darbų tęsimui – konstitucinių, teismų reformų įgyvendinimui, bendradarbiavimo su pilietine visuomene ir nevyriausybinėmis organizacijomis stiprinimui, regiono ir nacionalinio saugumo užtikrinimui. Taip pat numatoma įgyvendinti prokuratūros reformą, stiprinti strateginę šalies komunikaciją.

Prezidentė ir Gruzijos ministras pirmininkas aptarė šios šalies pažangą, siekiant bevizio režimo su ES. Gruodžio mėnesį Europos Komisija pateiks savo išvadas dėl Gruzijos pasirengimo įsivesti bevizį režimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt