Lietuvoje

2015.11.05 15:59

Keturių moterų nužudymu įtariamas vyras atvežtas į teismą

Rita Gečiūnaitė, Rūta Pukenė, DELFI.lt, LRT.lt2015.11.05 15:59

Žiauriu nusikaltimu Kražiuose – keturių moterų nužudymu – įtariamas Rimantas Bekintis ketvirtadienį atvežtas į teismą, kur jis nepakėlė akių. Teismas patenkino prokuratūros prašymą suimti vyrą trims mėnesiams.

Tyrimui vadovaujanti Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Jūratė Tamašauskienė sakė, kad suėmimo prašymą argumentavo tuo, kad įtariamasis gali slapstytis, daryti naujus nusikaltimus. Be to, jis įtariamas labai sunkaus nusikaltimo padarymu.

Byla iškelta dėl nužudymo iš savanaudiškų paskatų, siekiant užvaldyti svetimą turtą. Pagal pareikštus įtarimus, vyrui gresia laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Teismui tokie argumentai buvo pakankamai svarūs, tad vyrą leista suimti tiek, kiek prašė prokuratūra.

Prezidentė pareiškė užuojautą

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią dėl Kražių gyventojų Lilijos Galkauskienės, Eugenijos Birgiolaitės, Kazimieros Labanauskienės, Jadvygos Grigulaitės tragiškos mirties bei palinkėjo stiprybės ir susitelkimo šiuo sunkiu metu.

„Masinės žmonių žudynės taikiu metu sukrėtė visą šalį. Ši protu nesuvokiama nelaimė įpareigoja visus kitomis akimis pažiūrėti į viešąjį žmonių saugumą ir saugią kaimynystę“,– sakoma prezidentės užuojautoje.

Prisipažino padaręs nusikaltimus

Vieną po kito nužudytų moterų kūnus žmonės surado trečiadienį. Popietę buvo surastas vienos moters kūnas. Savo namuose nužudyta vieniša moteris buvo tik pradžia – pavakare rastos dar dvi nužudytos moterys. Viena jų – vieniša garbaus amžiaus moteris. Tame pačiame name buvo nužudyta ir ją lankiusi socialinė darbuotoja.

Dar viena pritrenkianti žinia pasklido po 22 valandos vakaro. Rasta ketvirta auka.

Įtariamasis sulaikytas tą pačią dieną. Kruvino ir girto vyro iš karto nebuvo įmanoma išsamiai apklausti. Prablaivėjęs, pareigūnų duomenimis, R. Bekintis prisipažino padaręs nusikaltimus.

R. Bekinčio biografijoje netrūksta nusikaltimų. DELFI išsiaiškino, kad jis teismas net dvylika kartų, tarp jų – už tyčinį nužudymą.

Pastaruoju metu įtariamasis neturėjo pastovios gyvenamosios vietos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.