Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.05 14:41

Seimas netirs premjero žento verslo

BNS 2015.11.05 14:41

Seime nebus atliekamas parlamentinis tyrimas dėl socialdemokratų lyderio premjero Algirdo Butkevičiaus žento Evaldo Vaitasiaus verslo.

Dauguma Seimo narių – 58 – palaikė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto poziciją, kad tokio tyrimo nereikia. 30 parlamentarų manė kitaip, keturi susilaikė. Sprendimas priimtas valdančiųjų socialdemokratų, „darbiečių“ ir „tvarkiečių“ balsais.

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas tvirtino, kad kai kurie tyrimui siūlyti klausimai priklauso ikiteisminio tyrimo institucijų kompetencijai, kai kurie klausimai tokie abstraktūs, kad neaišku, ką reikia tirti.

„Manau, kad už viso šito stovi prezidentė, o iš paskos eina konservatoriai ir liberalai lėčiau (...). Būkime objektyvūs ir į šituos priešrinkiminius prezidentės triukus, kadangi nebuvo paskirtas kišeninis prokuroras, mes tikrai neturėtume reaguoti“, – pareiškė partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos seniūnas Petras Gražulis.

Socialdemokratas Bronius Bradauskas stebėjosi, kodėl parlamentas turėtų aiškintis privačių asmenų verslo peripetijas.

„Manau, kad žentų reikalai labai svarbūs, bet gal reikėtų grįžti prie uošvių reikalų? Gerbiamas Kubiliau, grąžinkite tuos milijonus, kuriuos gavo jūsų uošvienė už parduotą valstybės turtą, kurį jūs neteisėtai perdavėte uošvės viešajai įstaigai, kaip nuosavybę, būdamas premjeru“, – pareiškė kitas socialdemokratas Artūras Skardžius.

„Galima meluoti, galima daug meluoti, galima labai daug meluoti, bet galima meluoti taip, kaip meluoja Skardžius. Čia nauja stadija. Nei vienuolynų, nei milijonų, deja, neturiu“, – atkirto opozicijos lyderis A. Kubilius.

„Baigiam atsiminimų vakarą ir botanikos pamokas, kiek mes čia galime klausyti“, – ginčą Seime nutraukė „darbiečių“ seniūnas Kęstutis Daukšys.

Seimo opozicija siūlė pavesti Antikorupcijos komisijai aiškintis, kaip ir kokiomis sąlygomis įmonė „Ministerium“, kurios akcininku buvo E. Vaitasius, „laimėjo stambius valstybinius viešinimo paslaugų konkursus“.

Ministro pirmininko žentas 50 proc. „Ministerium“ akcijų balandį buvo įsigijęs iš likusias įmonės akcijas valdžiusio Manto Krasausko, kuris anksčiau jas įsigijo iš buvusios premjero visuomeninės patarėjos Dalios Kutraitės-Giedraitienės sūnaus Simono Giedraičio. Opozicija klausė, „ar tai nebuvo apsimestinis sandoris, kuris galėtų būti vertinamas kaip atsilyginimas ar dovana ministro pirmininko šeimai“.

E. Vaitasius spalio pradžioje akcijas pardavė. Teigiama, kad akcijos parduotos už tą pačią kainą, už kokią jos pirktos, tačiau konkreti suma neatskleista.

Premjeras savo ruožtu yra sakęs, kad šioje situacijoje jo šeimos nariais pasinaudota kaip įrankiu „purvinoje politinėje kovoje“. Jis tikino nedaręs jokios įtakos šeimos verslui.

Konkurencijos taryba ketvirtadienį paskelbė, kad bendrovė „Ministerium“ ir dar trys programinės įrangos bei viešinimo paslaugų bendrovės buvo sudariusios kartelinį susitarimą ir turės sumokėti bendrą 34,7 tūkst. eurų baudą.

Taryba nustatė, kad „Ministerium“, „Nebūk briedis“ ir „TV Europa“ sudarė draudžiamą susitarimą, dalyvaudamos Kelių ir transporto tyrimo instituto programinės įrangos sukūrimo konkurse, o „Nebūk briedis“ ir „Media medis“ – Aplinkos ministerijos viešinimo paslaugų konkurse. Abu konkursai vyko 2013 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi