Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.05 12:54

VTEK: į Druskininkų vandens parko istoriją įsipainioję bent 33 žmonės

ELTA 2015.11.05 12:54

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) duomenimis, Druskininkų savivaldybėje dirba 33 asmenys, galintys turėti sąsajų su vandens parku „Aqua“ ir taip pažeidę viešuosius ir privačius interesus. Tačiau, pasak VTEK atstovų, tyrimo pradėti negalima, kol nėra baigtas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Pasak VTEK prevencijos skyriaus vedėjo Mindaugo Siaurio, į 33 asmenų sąrašą patenka ir tie asmenys, kurie lankėsi vandens parke nemokamai, ir tie, kurie susiję kitokiais ryšiais: giminystės, darbo, sprendimų priėmimo. Sąraše esančių pavardžių VTEK neviešina. Jų, pasak M. Siaurio, gali daugėti.

„Turime klausimų dėl nepotizmo, dėl nedeklaravimo, neišsamaus deklaravimo. Tačiau jei komisija pradėtų tyrimą, turėtų jį iškart stabdyti ir sulaukti ikiteisminio tyrimo pabaigos. Ikiteisminis tyrimas yra prioritetas, lyginant su etikos pažeidimų tyrimais“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė M. Siaurys.

Kaip teigia VTEK pirmininkas Romas Valentukevičius, kol kas komisija negali imtis jokių veiksmų tiriant etikos pažeidimus Druskininkuose.

„Mes du kartus analizavome tą plačiai nuskambėjusią ir tebeskambančią vis kitu rakursu situaciją, tačiau tyrimo pradėti negalime, įstatymas mums draudžia, kol vyksta ikiteisminis tyrimas. Mes medžiagą renkame, domimės, jeigu bus konkretūs dalykai, tai beveik esu tikras, kad tyrimai bus atlikti“, – sakė VTEK pirmininkas.

Anot VTEK prevencijos skyriaus vedėjo M. Siaurio, problemų kelia ir tai, kad Druskininkuose iki šiol nesudaryta Etikos komisija – valdančioji dauguma ir opozicija nesusitaria dėl komisijos pirmininko skyrimo.

„Druskininkuose mes iki šiol neturime vietinio etikos sargo – tai yra tąsa to, kaip atsiranda įvairūs interesų konfliktai ir problemos toje savivaldybėje“, – sakė M. Siaurys.

Pasak jo, Seime inicijuojamas įstatymų pataisos, padėsiančios išspręsti Druskininkuose susidariusią padėtį.

ELTA primena, kad STT Kauno valdybos pareigūnai, gavę duomenų apie galbūt neteisėtai naudojamas savivaldybės bendrovės lėšas ir turtą, savivaldybei priklausančiame Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre „Aqua“ pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šios bendrovės direktoriaus piktnaudžiavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi