Lietuvoje

2015.11.05 12:05

A. Butkevičius su I. Garibašviliu atidarė ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdį

ELTA2015.11.05 12:05

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ketvirtadienį kartu su Gruzijos premjeru Irakliu Garibašviliu atidarė pirmąjį tarpvyriausybinės Lietuvos ir Gruzijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdį.

Įsteigti tokią komisiją buvo numatyta Lietuvos ir Gruzijos ekonominio bendradarbiavimo sutartyje, pasirašytoje premjero A. Butkevičiaus vizito Gruzijoje metu šių metų sausio 27 dieną.

Lietuvos vardu komisijai vadovauja ūkio ministras Evaldas Gustas.

„Esu įsitikinęs, kad komisijos darbas smarkiai prisidės prie dvišalių santykių intensyvinimo ir padės toliau stiprinti bei gilinti mūsų glaudžius ryšius“, – sakė Lietuvos premjeras.

Vyriausybės vadovas priminė, kad šiemet pažymime Lietuvos ir Gruzijos ryšių 520-ąsias metines: 1495 m. datuotas Gruzijos karaliaus Konstantino Bagrationo laiškas, publikuotas Lietuvos Metrikoje, laikomas seniausiu dokumentu, liudijančiu Lietuvos ir Gruzijos oficialius santykius.

Premjeras pasidžiaugė, kad šiuo metu Lietuvos ir Gruzijos bendradarbiavimui padėtas tvirtas pamatas.

„Mūsų bendrų ekonominių interesų rezultatas ir yra šis pirmasis Tarpvyriausybinės Lietuvos ir Gruzijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis. Tikiuosi, kad toks formatas pakels dvišalį bendradarbiavimą į naują, aukštesnį, lygmenį. Komisijos darbe bus atstovaujama visiems pagrindiniams šalių ūkio sektoriams“, – sakė ministras pirmininkas posėdžio pradžioje.

Pasak vyriausybės vadovo, komisijos darbas turėtų skatinti aktyvesnius ryšius tarp abiejų valstybių asocijuotų verslo struktūrų, įstaigų ir organizacijų, taip pat padėti užmegzti tiesioginius kontaktus mažoms ir vidutinėms įmonėms, prisidedi prie konkurencingumo didinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt