Lietuvoje

2020.06.10 09:27

Grėsmę, kad mokyklos liks be direktorių, ministerija mėgins įveikti didesnėmis algomis

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.06.10 09:27

Kad spręstų vis aštrėjančią bendrojo ugdymo mokyklų ir vaikų darželių vadovų stygiaus problemą, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, sutarusi su profesinėmis sąjungomis, užsibrėžė svarstant kitų metų biudžetą rasti pinigų didesnėms direktorių algoms. 

„Šios kadencijos palikimas – mokyklos be vadovų. Problema užprogramuota ne vieniems metams. Jei sprendimas bus atidedamas, susiklostys, jau susiklostė dramatiška situacija“, – Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdžio metu sakė komiteto narė, Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Direktoriaus postas menkai patrauklus ne tik dėl aukštos atsakomybės ir palyginti per menko atlygio, bet ir dėl pastaraisiais metais įvesto kompetencijų patikrinimo. Į konkursus dažnu atveju ateina vos vienas kandidatas arba nesulaukiama nė vieno. Kaip viena svarbiausių priežasčių nurodoma tai, kad retas kandidatas įveikia kompetencijų patikrinimą.

Kaip LRT.lt jau yra skelbusi, savivaldybių duomenimis, 2019 m. gruodžio 31 d. nuolatinių vadovų neturėjo 105 bendrojo ugdymo įstaigos ir 94 darželiai. 2020 m. vasario 1 d. buvo paskelbtas 121 konkursas į švietimo įstaigų vadovų pareigas.
Artimiausiais metais padėtis sunkės, mat daug vadovų baigs kadenciją. O ir pensinio amžiaus sulauks ne vienas.

A. Monkevičius pabrėžė, kad bus siekiama keisti kompetencijų patikrinimą, kad jis, anot ministro, būtų „ne koks nors slenkstis, bet skatintų vadovus ar pretendentus į vadovus įsivertinti“.

Jis pabrėžė, kad mokykloms vadovauti gali nebūtinai pedagoginį išsilavinimą įgiję žmonės, tokias pareigas gali eiti ir, tarkim, vadybos magistrai.

A. Monkevičius sakė, kad profesinės sąjungos, su kuriomis ministerija pasirašiusi kolektyvinę sutartį, pritarė nuostatai, kad vadovų užmokestis turėtų būti didesnis. Ministras sakė siūlysiantis kitų metų biudžete ieškoti lėšų vadovų užmokesčiui didinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt