Lietuvoje

2015.11.05 08:01

Lietuvos kariai – didžiausiose per dešimtmetį NATO pratybose

ELTA2015.11.05 08:01

Lietuvos karinė vadovybė kartu su aukščiausiais NATO ir šalių narių pareigūnais trečiadienį San Gregorio poligone (Ispanija) stebėjo jungtinę pratybose „Trident Juncture 2015“ (liet. Trišakė Jungtis) dalyvaujančių Aljanso sausumos ir oro pajėgų operaciją.

Krašto apsaugos viceministro Antano Valio ir Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko vadovaujama delegacija taip pat susitiko su Baltijos bataliono sudėtyje besitreniruojančiais Lietuvos kariais, kurie sausumos pajėgų komponento pratyboms Ispanijoje dislokuojami pirmą kartą.

„Jungtiniam Baltijos valstybių batalionui dalyvavimas šiose NATO pratybose Pietų Europoje yra labai svarbus, pradedant nuo jų planavimo, karinės technikos perdislokavimo iki pačios karių sąveikos su sąjungininkų pajėgų kariais ir rengimosi 2016 metais budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose“, – sakė pratybas stebėjęs Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas. Pasak Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, Baltijos bataliono sudėtyje pratybose San Gregorio poligone dalyvauja apie 1000 Lietuvos, Latvijos, Estijos karių su beveik 250 vienetų karinės technikos.

Kariniame San Gregorio poligone surengtoje parodomojoje operacijoje dalyvavo beveik 2 tūkst. karių iš 12 NATO valstybių narių. Jie vykdė tariamą priešiškų pajėgų puolimą. Šią karinę operaciją atliko sąjungininkų jungtinis sausumos ir oro pajėgų komponentas, buvo naudojama naikintuvų, sraigtasparnių, tankų ir kovinės inžinerijos parama. Tiesiai iš dislokacijos vietos Jungtinėse Amerikos Valstijose su transporto orlaiviais C-17 atskridę į pratybų rajoną nusileido apie 500 JAV oro desantininkų.

Ketvirtadienį Atlanto vandenyne ties Lisabona vyks pratybose „Trident Juncture“ dalyvaujančio jūrų pajėgų komponento pristatymas.

Pratybų „Trident Juncture 2015“ aktyvioji fazė Italijoje, Ispanijoje ir Portugalijoje prasidėjo spalio 21 d. ir truks iki lapkričio 6 dienos. Pratybose sausumoje, jūroje ir ore dalyvauja daugiau nei 36 tūkst. karių iš visų 28 NATO valstybių narių ir 8 NATO partnerių šalių. Jose treniruojasi ir yra vertinamas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas budėjimui 2016 metais.

Didžiausiose per dešimtmetį NATO pratybose Lietuvai atstovauja per 200 Sausumos pajėgų karių jungtiniame Baltijos batalione, Karinių jūrų pajėgų priešmininės kovos laivas M53 „Skalvis“, kariuomenės logistai, karo policininkai ir medikai. Lietuvos kariniai vienetai treniruojasi pratybų vietovėse Ispanijoje ir Portugalijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.