Lietuvoje

2015.11.05 13:02

Teismas dėl šnipinėjimo Baltarusijai R. Lipskį nuteisė kalėti trejus metus

BNS2015.11.05 13:02

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį kaltu dėl šnipinėjimo Baltarusijai pripažino oro eismo paslaugas teikiančios valstybės įmonės „Oro navigacija“ buvusį darbuotoją Romualdą Lipskį ir skyrė jam trejų metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Teismas paskelbė, kad R. Lipskis vykdė Baltarusijos žvalgybos užduotis. Bausmę jis turės atlikti pataisos namuose.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. Kaltinamojo advokatė sakė šia teise pasinaudosianti, prokuroras dėl galimo skundo žada apsispręsti vėliau.

R. Lipskis yra suimtas nuo 2014 metų sausio, šis laikas turėtų būti įskaičiuotas į bausmės terminą. Jis buvo kaltinamas tuo, kad savo kabinete „Oro navigacijoje“ slapta fotografavo ten buvusius dokumentus ir perdavė šiuos dokumentus Baltarusijos žvalgybos pareigūnui.

Prokuroras siūlė kaltinamąjį įkalinti aštuonerius metus. Teismas švelnesnę bausmę skyrė atsižvelgdamas į tai, kad jis anksčiau neteistas ir darbovietėje buvo charakterizuojamas teigiamai.

R. Lipskis prašė jį išteisinti, sakydamas, kad neperdavė jokios slaptos informacijos.

Baltarusijos karinis teismas 2014 metų sausį nuteisė du baltarusius dešimties ir aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmėmis dėl šnipinėjimo Lietuvai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.