Naujienų srautas

Lietuvoje2013.02.13 08:58

D. Tuskas: būtume laimingiausia valstybe, jei santykiai su kitais būtų tokie kaip su Lietuva

LRT.lt 2013.02.13 08:58

Lenkija būtų pačia saugiausia ir laimingiausia valstybe, jei jos santykiai su kitomis šalimis būtų tokie kaip su Lietuva, teigia Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas. 

Lenkija būtų pačia saugiausia ir laimingiausia valstybe, jei jos santykiai su kitomis šalimis būtų tokie kaip su Lietuva, teigia Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas.

Antradienį jis susitiko su Varšuvoje viešinčiu Lietuvos Vyriausybės vadovu Algirdu Butkevičiumi. Abu premjerai aptarė abiem šalims svarbius ekonomikos ir energetikos klausimus bei dvišalį bendradarbiavimą.

A. Butkevičius pasidžiaugė aktyviu ekonominiu bendradarbiavimu. Pasak premjero, abipusė prekyba ir investicijos siekia rekordines aukštumas. Susitikimo metu Vyriausybių vadovai aptarė ir bendradarbiavimą energetikos sektoriuje bei sutarė, kad nuo jo priklauso viso Baltijos regiono energetinis saugumas.

„Džiaugiamės sklandžiu „LitPol Link“ projekto įgyvendinimu. Mūsų požiūriai į elektros ir dujų jungtis yra panašūs“, – teigė Lietuvos premjeras.

D. Tuskas taip pat pažymėjo, jog „LitPol Link“ projektas turi būti įgyvendintas, kad Baltijos šalys nebūtų atskirtos salos Europos Sąjungoje (ES).

Varšuvoje su Lenkijos premjeru  susitikęs Lietuvos premjeras taip pat kalbėjo apie projektų „Rail Baltica“ bei „Via Baltica“ koordinavimą. Pasak Lietuvos Vyriausybės vadovo, abu projektai yra itin svarbūs, norint sujungti Baltijos valstybes su vieninga ES rinka, be to, jie teigiamai veiks ir Lenkijos bei Baltijos šalių ekonominį augimą. Lenkijos premjeras taip pat pritarė šiai minčiai, „Rail Baltica“ pavadinęs prioritetiniu projektu bei pabrėžęs, jog jis turi būti europinio lygio.

Aptardami nerimą tautinėms mažumoms keliančius klausimus, Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių vadovai sutarė, jog būtina ieškoti kompromiso.

„Sudaryta darbo grupė iš Švietimo ir mokslo, Teisingumo, Užsienio reikalų bei Kultūros ministerijų atstovų, kuriai vadovaus kultūros viceministras Edvardas Trusevičius. Ši darbo grupė įpareigota kovo mėnesį Vyriausybės strateginiam komitetui pateikti pasiūlymus, kaip spręsti tautinių mažumų iškeltus klausimus“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Lietuvos Ministro Pirmininko teigimu, nepaisant to, kurios srities klausimai tai būtų – ekonomikos, energetikos ar tautinių mažumų, jie turėtų būti sprendžiami, remiantis abipusiu supratimu, pagarba ir ieškant kompromiso.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi