Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.04 22:49

Opozicija inicijuoja parlamentinį tyrimą dėl Druskininkų skandalo

BNS 2015.11.04 22:49

Opoziciniai liberalai ir konservatoriai inicijuoja parlamentinį tyrimą dėl Druskininkų savivaldybės valdomų bendrovių veiklos teisėtumo, statybų, laikraščio leidybos.

Pagal Seimo nutarimo projektą, siūloma Antikorupcijos komisijai suteikti laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimus, kad ji galėtų atlikti parlamentinį tyrimą.

Komisiją norima įpareigoti išsiaiškinti Vijūnėlės dvaro statybų istoriją ir teisėtumą, kas ir kokiu pagrindu naudojosi Druskininkų savivaldybės įkurtos bendrovės poilsio centro „Aqua“ paslaugomis, ar nebuvo pažeistas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas ten įdarbinant mero, savivaldybės vadovų ir administracijos darbuotojų giminaičius.

Taip pat Antikorupcijos komisijai norima pavesti panagrinėti, kokios aplinkybės lėmė, kad iki šiol Druskininkų savivaldybėje nėra suformuotas Kontrolės komitetas, Etikos bei Antikorupcijos komisijos.

Tyrimas turėtų būti atliktas ir dėl leidinio „Mano Druskininkai“, kurį anksčiau leido savivaldybės įstaiga, o vėliau leidybą perėmė viešoji įstaiga „Kantri medija“, kurios steigėjas yra verslininkas Darius Gudelis.

Panašius klausimus Antikorupcijos komisija ketino nagrinėti praeitą savaitę, tačiau daugiausia valdančiųjų balsais užblokuotas klausimo įtraukimas į posėdžio darbotvarkę.

Kad parlamentinis tyrimas būtų atliekamas, tam turi pritarti visas Seimas paprasta balsų dauguma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi