captcha

Jūsų klausimas priimtas

KAM sieks sukurti vieningą karybos ir technikos biblioteką

Bus siekiama sukurti vieningą krašto apsaugos sistemos biblioteką, kurioje būtų kaupiama informacija karo mokslo, nacionalinio saugumo ir gynybos, taip pat krašto apsaugai svarbiomis mokslo ir technologijų temomis.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad šiuo tikslu Valstybinio patentų biuro šiuo metu valdoma Lietuvos technikos biblioteka būtų perduota Krašto apsaugos ministerijai (KAM), kuri galėtų įstaigos fondus sujungti su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bibliotekos ištekliais.

„Mes neturime galimybių padaryti biblioteką modernia ir tikiu, kad kai savininko funkcijas vykdys Krašto apsaugos ministerija, tos galimybės atsiras“, – vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Kaip skelbia KAM, šiuo metu Karo akademijos biblioteka yra vienintelė tokia įstaiga, kurioje kaupiama specializuota su karyba ir gynybos politika susijusi informacija, tačiau ji neatitinka modernios bibliotekos reikalavimų. Technikos bibliotekoje taip pat kaupiama krašto apsaugai aktuali mokslinė techninė informacija.

Sujungus abiejų bibliotekų fondus, ketinama sukurti vieningą specializuotą biblioteką, kurioje būtų kaupiami Lietuvos ir užsienio saugumo gynybos ir pilietinio ugdymo, fizinių mokslų, technikos informacijos ištekliai ir būtų teikiamos tradicinės ir virtualios bibliotekos paslaugos visuomenei. Studijų ir informacinės aplinkos, kurioje kaupiama informacija, gerinimas, anot ministerijos, sudarytų sąlygas efektyviau panaudoti nacionalinį mokslo potencialą krašto apsaugos reikmėms.

Teikiamam nutarimo projektui įgyvendinti papildomų lėšų neprašoma.

Šiuo metu Lietuvos techninės bibliotekos savininko teises priklauso Valstybiniam patentų biurui, kuris pavaldus Teisingumo ministerijai. Lietuvos technikos biblioteka yra specialioji valstybinės reikšmės biblioteka, formuojanti specializuotos mokslinės techninės informacijos fondą. 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...