Lietuvoje

2015.11.04 16:25

Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl J. Krasnicko

Prokurorai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Alytaus mero socialdemokrato Jurgio Krasnicko, kurį iš pareigų atleista miesto teatro direktorė Laura Radzevičiūtė kaltino piktnaudžiavimu pareigomis.  

Didelio visuomenės dėmesio sulaukęs ikiteisminis tyrimas pradėtas šių metų vasario mėnesį, reaguojant į viešai paskelbtą L. Radzevičiūtės ir tuomečio miesto mero pokalbio įrašą bei su šiuo įrašu susijusią informaciją.

Prokurorai teigia, kad baudžiamąją atsakomybę užtraukiančios veikos šioje istorijoje nebuvo įvykdyta.

„Analizuojant ikiteisminio tyrimo metu nustatytas faktines aplinkybes bei surinktus duomenis, prokuroro pareiga yra įvertinti, ar pakanka objektyvių, neginčijamų ir pagrįstų duomenų, kurie leistų teigti, kad tai, kas yra įvyko, yra nusikaltimas arba baudžiamasis nusižengimas, taip, kaip tai nustatyta Baudžiamajame kodekse, ar ne. Šiuo atveju man tenka konstatuoti, kada, nes tai objektyviai pagrindžiančių duomenų ikiteisminiame tyrime nebuvo gauta. Ar toje situacijoje pareiškėjos atžvilgiu nebuvo pažeisti kiti teisės aktai, administracinės procedūros, etika, prokuroras vertinti negali – tai daro teismai, nagrinėdami šiuo atveju kilusius ir iki šiol nepasibaigusius civilinius bei administracinius ginčus“, – teigė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Audrius Meilutis.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnai.