Lietuvoje

2015.11.05 00:08

L. Linkevičius: Gruzija ir toliau turi stiprinti demokratiją savo šalyje

LRT.lt2015.11.05 00:08

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lapkričio 4 dieną Vilniuje susitiko su Gruzijos vicepremjeru ir užsienio reikalų ministru Georgijumi Kvirikašviliu, atvykusiu į Lietuvą su Gruzijos ministro pirmininko Iraklio Garibašvilio vadovaujama delegacija. Ministrai aptarė europinės ir euroatlantinės Gruzijos integracijos pastangas.

„Demokratija nėra duotybė. Kiekviena demokratiška valstybė turi nuosekliai ir nuolat dirbti, kad demokratinės institucijos funkcionuotų kuo geriau. Nuėjusi jau ilgą reformų kelią, Gruzija ir toliau turi stiprinti ir gilinti esminius demokratijos ramsčius, tokius kaip politinių partijų ir žiniasklaidos laisvė ir įvairovė“, – susitikimo metu teigė L. Linkevičius.

Lietuvos diplomatijos vadovas akcentavo politinio dialogo tarp Gruzijos Vyriausybės ir opozicinių partijų svarbą. Šis abipuse pagarba paremtas dialogas būtinas ne tik demokratijos stiprinimui ir bendrų nacionalinių šalies interesų įgyvendinimui, bet ir apsisaugoti nuo geopolitinės situacijos keliamų grėsmių.

L. Linkevičius išreiškė Lietuvos paramą Gruzijos siekiui gauti teigiamą sprendimą dėl bevizio režimo su Europos Sąjunga dar šiais metais. Kartu ministras pabrėžė, kad su šiuo sprendimu Gruzijos įsipareigojimai nebus baigti – šalis turės užtikrinti, kad priimti įstatymai būtų tinkamai įgyvendinami ir praktiškai.

Susitikime Lietuvos ministras pakartojo, kad Lietuva remia Gruzijos suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Tarptautinė bendruomenė negali pamiršti, kad ketvirtadalis Gruzijos teritorijos yra vis dar okupuota; ši aplinkybė padeda įvertinti tikrąją Gruzijos pasiektos pažangos prasmę.

Gruzijos užsienio reikalų ministras padėkojo Lietuvos ministrui už nuolatinę paramą ir pagalbą, dalijantis patirtimi. G. Kvirikašvilis informavo, kad jo vadovaujama delegacija pasirengusi atvykti į Vilnių jau kitų metų pirmą pusmetį ir dalyvauti Lietuvos ir Gruzijos europinės ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdyje. Šių metų birželio 18 d. Batumyje Lietuvos ir Gruzijos užsienio reikalų ministrai pasirašė atnaujintą Chartiją dėl europinės ir euroatlantinės integracijos, kurioje numatomi reguliarūs komisijos posėdžiai.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.