Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.04 12:55

TS-LKD kreipėsi dėl J. Sabatausko vadovavimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui

BNS 2015.11.04 12:55

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Andrius Kubilius kreipėsi į Seimo Pirmininkę ir Socialdemokratų frakcijos seniūnę, reikalaudamas, kad laikinai būtų suspenduotas socialdemokrato Juliaus Sabatausko vadovavimas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui bei laikinai paskirtas naujas komiteto vadovas.

„Viešai pasirodžius informacijai apie tai, kad šią vasarą Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas J. Sabatauskas su Seimo nariais Broniumi Bradausku, Vytautu Gapšiu ir kitais įtakingais asmenimis Kaišiadorių restorane aptarinėjo generalinio prokuroro paieškas, o po šių aptarimų pastaruoju metu viešumoje pasirodžius svarstymams, kad į generalinius prokurorus galėtų būti siūloma to paties Juliaus Sabatausko kandidatūra bei tokiai idėjai palaikymą viešai išreiškus netgi Socialdemokratų frakcijos seniūnei Irenai Šiaulienei, kyla abejonių, ar J. Sabatauskas nešališkai gali užimti Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pareigas tuo metu, kai yra plačiai svarstomi naujo generalinio prokuroro skyrimo tvarkos pakeitimai ir galimos naujo generalinio prokuroro kandidatūros“, – rašoma kreipimesi.

Seimo Statuto 18 straipsnio 2 dalis numato prievolę Seimo nariams vengti interesų konflikto, o kol J. Sabatausko krinta šešėlis dėl dalyvavimo neviešuose pasitarimuose, kuriuose su interesų grupėmis buvo galimai aptariamos generalinio prokuroro kandidatūros, ir kol naujas generalinis prokuroras nėra paskirtas, J. Sabatauskas veikia kaip akivaizdžiai suinteresuotas asmuo.

Pasak Seimo opozicijos lyderio, spaudoje aprašytas faktas, kaip trys valdančiosios daugumos atstovai „derasi“ dėl atsakingų valstybės pareigūnų skyrimo, apskirai skamba kriminališkai.

„Aukščiausius valstybės pareigūnus, taip pat ir generalinį prokurorą, reikia rinkti pagal kompetenciją, patirtį bei reputaciją, o ne pagal kieno nors protekcijas. Kad politikai elgtųsi skaidriai ir balsuotų taip, kaip sako, siūlome, jog generalinis prokuroras būtų tvirtinamas Seime atviru balsavimu. Įregistravome ir tai siūlančias Seimo Statuto pataisas“, – sako A. Kubilius, pavyzdžiu nurodydamas Latvijos parlamentą, kuriame aukščiausi valstybės pareigūnai yra tvirtinami atviru balsavimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi