Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.04 12:09

Generalinė prokuratūra atlieka patikrinimą dėl Panevėžio prokurorės tiriamų bylų

BNS 2015.11.04 12:09

Generalinė prokuratūra atlieka tarnybinį patikrinimą dėl Panevėžio apygardos prokurorės Aurelijos Gališanskytės tiriamų bylų trukmės. Ši prokurorė kontroliavo ir Lietuvos krepšinio federacijos tyrimą.

„Buvo susirūpinta dėl ikiteisminio tyrimo trukmės. Tarnybinis patikrinimas pradėtas dėl kelių jos bylų. Bus aiškinamasi, ar nepažeistas reglamentas“, – BNS trečiadienį sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė.

Ji pažymėjo, kad tarnybinio patikrinimo atlikimas savaime nereiškia, kad prokurorė padarė kokius nors pažeidimus, tiesiog norima įsitikinti, ar tikrai bylos galėjo būti tiriamos tiek laiko.

Tarnybinis patikrinimas buvo pradėtas spalį.

A. Gališanskytė kontroliavo LKF bylą. Šios bylos tyrimas vyksta trejus metus. Pasak E. Martinonienės, atliekant tarnybinį patikrinimą ši byla perduota Šiaulių apygardos prokuratūrai.

Birželio viduryje prokuratūra pranešė, kad LKF pateikti įtarimai tyrime dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo. Įtarimai LKF pateikti ikiteisminiame tyrime dėl sukčiavimo Lietuvoje organizuojant 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatą.

Prokuratūros teigimu, įtarimus šiai organizacijai nuspręsta pateikti todėl, kad federacijos naudai buvo panaudota dalis galbūt apgaule iš Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto užvaldytų 2 mln. 735 tūkst. litų (beveik 793 tūkst. eurų).

Birželį vienam iš įtariamųjų, buvusiam LKF generaliniam sekretoriui Mindaugui Balčiūnui buvo įteikti galutiniai įtarimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai taip pat pateikti kitiems LKF darbuotojams, buvusiam Panevėžio miesto merui Vitalijui Satkevičiui, buvusiam mero padėjėjui bei dviem savivaldybės tarnautojams.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai šį ikiteisminį tyrimą pradėjo 2012 metų gegužės mėnesį. Pareigūnus sudomino 2010 metų tarp Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos pasirašyta daugiau kaip 2,5 mln. litų (apie 724 tūkst. eurų) vertės sutartis dėl 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato varžybų organizavimo, krepšinio populiarinimo ir plėtros mieste programos įgyvendinimo paslaugos pirkimo.

Vasarą buvo skelbta, kad ikiteisminį tyrimą, kurio medžiagą sudaro daugiau nei 50 tomų, netrukus ketinama baigti. Pateikus galutinius įtarimus, įtariamiesiems bus skirtas laikas susipažinti su bylos medžiaga, o po to bus priimtas procesinis sprendimas dėl bylos perdavimo į teismą. Tačiau byla teismo kol kas nepasiekė.

BNS antradienį kol kas nepavyko telefonu susisiekti su prokurore A. Gališanskyte.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi