Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.04 10:07

I. Šimonytė suka į politiką: iškelta konservatorių kandidate Antakalnio apygardoje

BNS 2015.11.04 10:07

Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė iškelta opozicinės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidate Antakalnio vienmandatėje apygardoje.  

Antradienio vakarą jos kandidatūrą iškėlė ir vienbalsiai patvirtino konservatorių Antakalnio skyriaus susirinkimas, BNS trečiadienį patvirtino TS-LKD pirmininkas europarlamentaras Gabrielius Landsbergis.

„Džiaugiuosi, kad Ingrida Šimonytė apsisprendė kandidatuoti į Lietuvos parlamentą kartu su atsinaujinančia TS-LKD komanda. Jos patirtis, profesionalumas ir asmeninės vertybės yra labai reikalingos šiandieninėje Lietuvos politikoje, kur pastaruoju metu įsivyrauja vis daugiau populizmo bei cinizmo ir lieka vis mažiau intelekto bei turinio“, – BNS sakė G. Landsbergis.

Jis sakė tikįs, kad šis I. Šimonytės apsisprendimas „paskatins dar daugiau dvejojančių žmonių pasiryžti išeiti iš asmeninio komforto zonos ir prisidėti prie bendrų Lietuvos problemų sprendimo ir valstybės ėjimo į priekį“.

Su pačia I. Šimonyte BNS kol kas nepavyko susisiekti.

Apie I. Šimonytės posūkį į politiką buvo skelbta ir praėjusiais metais prieš savivaldos rinkimus. Tačiau tąkart I. Šimonytė nusprendė nesiekti Vilniaus mero posto dėl asmeninių priežasčių.

I. Šimonytė nėra TS-LKD narė. Šiuo metu ji dirba Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja, taip pat dėsto Vilniaus universitete ir yra išrinkta Vilniaus universiteto Tarybos pirmininke.  

2009–2012 metais ji dirbo Lietuvos finansų ministre A. Kubiliaus Vyriausybėje.

Anksčiau Antakalnyje, kur paskutiniuose parlamento rinkimuose nugalėdavo buvęs partijos lyderis Andrius Kubilius, konservatoriai buvo iškėlę ir G. Landsergio kandidatūrą, tačiau vėliau G.Landsbergis pasirinko kandidatuoti buvusioje Seimo narės Rasos Juknevičienės apygardoje Kaune Žaliakalnyje, kuriame taip pat buvo iškeltas kandidatu.

Buvęs TS-LKD vadovas Seimo konservatorių frakcijos seniūnas A.Kubilius Seimo rinkimuose varžysis tik daugiamandatėje apygardoje – partijos sąraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi