Lietuvoje

2015.11.04 07:33

Valstybinės kalbos gynėjai VRK įteiks surinktus parašus

ELTA2015.11.04 07:33

Trečiadienio popietę piliečių iniciatyvinės grupės „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ atstovai Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) įteiks per du mėnesius surinktus Lietuvos piliečių parašus. Visuomeninės iniciatyvos rengėjai gali patvirtinti, kad surinkta daugiau nei 50 tūkst. parašų.

Jais Seimas bus įpareigotas svarstyti projektą, pagal kurį Lietuvos Respublikos piliečių pasų pagrindiniame puslapyje, kaip ir dabar, asmenvardžiai gali būti rašomi tik valstybine kalba, o kitų įrašų puslapyje arba kitoje tapatybės kortelės pusėje pageidaujančiam piliečiui bus leidžiama įsirašyti vardą ir pavardę taip pat ir kita jo pageidaujama kalba.

Iniciatyvinės grupės narys ir pagrindinis koordinatorius, politologas Vytautas Sinica tikisi, kad šis Lietuvos piliečių balsas bus išgirstas Seime ir, kad parlamentarai savo balsais taip pat palaikys šią visuomeninę iniciatyvą.

„Viliuosi, kad pakaks išminties ir politinės valios priimti šią visuomenininkų siūlomą įstatymo projektą ir garbingai išspręsti ne pirmus metus Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) eskaluojamą klausimą, keliantį įtampą tarp Lietuvos ir Lenkijos valstybių. Panašus įstatymo projektas jau yra priimtas Latvijoje, ir nė viena šalis jam jokių priekaištų neturi“, – sakė V. Sinica.

Lietuvos piliečių iniciatyvinė grupė rugpjūčio 19 d. VRK užregistravo Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pakeitimo projektą, pagal kurį pagrindiniame asmens dokumentų puslapyje galimi įrašai tik valstybinės lietuvių kalbos abėcėlės raidėmis pagal tarimą, o įrašai nevalstybine kalba gali būti rašomi paso papildomų įrašų puslapyje arba tapatybės kortelės antroje pusėje.

Aurelijus Veryga
2021.05.06 14:48

Teismas: Veryga nuo 2020-ųjų gegužės nebuvo tinkamai įgaliotas eiti operacijų vadovo pareigas

Veryga: keista, kad teisininkai nesužiūrėjo, atnaujinta 18.25