Lietuvoje

2015.11.04 17:15

A. Butkevičius išreiškė susirūpinimą dėl žiniasklaidos laisvės varžymo Gruzijoje

ELTA, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.11.04 17:15

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė Lietuvoje su oficialiu vizitu besilankantį Gruzijos premjerą Iraklį Garibašvilį. Susitikimo metu vyriausybių vadovai aptarė dvišalius ekonominius santykius, demokratijos plėtros svarbą Gruzijoje ir Lietuvos paramą šalies euroatlantinės integracijos kelyje, rašoma vyriausybės pranešime spaudai.

„Bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Gruzijos visada buvo išskirtinis, paremtas abipusiu supratimu, – susitikime sakė premjeras A. Butkevičius. – Tikiu, jog Jūsų apsilankymas dar labiau sustiprins tarpusavio santykius, suteiks impulsą tolesnei verslo santykių plėtrai ir žmonių draugystei.“ 

Pokalbio metu vyriausybės vadovas pažymėjo, jog demokratijos plėtra Gruzijoje yra labai svarbus veiksnys siekiant euroatlantinės integracijos, ypač artėjant 2016 metų šalies Parlamento rinkimams. Lietuvos premjeras išreiškė susirūpinimą dėl Gruzijos žiniasklaidos priemonių veiklos laisvių. „Atkreipėme dėmesį į teisės viršenybės, teisėsaugos reformos, žiniasklaidos laisvės svarbą užtikrinant demokratijos plėtrą Gruzijoje. Mums nerimą kelia pasiekiančios žinios apie susidariusią įtampą dėl kai kurių Gruzijos žiniasklaidos priemonių veiklos laisvių“, – po susitikimo savo pareiškime kalbėjo A. Butkevičius.

Spalio pabaigoje Tbilisyje prasidėjo protestai prieš Gruzijos vyriausybės bandymus varžyti didžiausio ir populiariausio televizijos kanalo veiklą. Vasaros pabaigoje Gruzijos teismo sprendimu kanalo „Rustavi 2“ finansiniai aktyvai buvo įšaldyti. Per keletą pastarųjų mėnesių dėl vyriausybės kritikos keletas privačių Gruzijos televizijos kanalų taip pat nutraukė populiarias politinių diskusijų laidas.

Nors I. Garibašvilis savo pareiškime Vilniuje apie spaudos laisvę Gruzijoje nekalbėjo, tačiau pabrėžė, kad eurointegracija išlieka pagrindine šalies užsienio ir vidaus politikos kryptimi.

„Esame pasirengę padaryti daugiau dėl sutartos reformų darbotvarkės, kad pasiektume ES standartus“, – Vilniuje sakė I. Garibašvilis.

Gruzijos Premjeras taip pat išreiškė viltį, kad Briuselis galutinį sprendimą dėl vizų liberalizavimo režimo su šia Kaukazo šalimi priims dar šių metų gruodį.

„Lietuva visada noriai dalijasi savo euroatlantinės integracijos patirtimi, esame pasirengę konsultuoti ir dirbti drauge siekiant bendrų tikslų“, – teigė ministras pirmininkas.

Lietuvos premjero teigimu, šiuo metu Gruzijai svarbiausia tinkamai pasiruošti ES vizų liberalizavimo planui, tai leistų šalies piliečiams be apribojimų keliauti į ES šalis ir taip dar vienu žingsniu priartėti prie Bendrijos.

„Trečiąją vizų režimo liberalizavimo veiksmų plano pažangos ataskaitą Europos Komisija turėtų išleisti gruodžio viduryje. Tikimės, kad ji bus pozityvi ir paskutinė, o ją vainikuos teigiamas ES Tarybos sprendimas dėl vizų liberalizavimo su Gruzija“, – sakė A. Butkevičius. 

Susitikime atkreiptas dėmesys į tai, jog Gruzijai pasirašius Asociacijos ir laisvosios prekybos sutartį su ES, pagerėjo dvišaliai prekybos santykiai. „Gruzija per pastaruosius kelerius metus tapo viena iš pagrindinių Lietuvos partnerių Pietų Kaukazo regione. – pažymėjo A. Butkevičius.  – Per pastaruosius metus mūsų prekybos apyvarta išaugo beveik 40 procentų.“ 

Šių metų sausio mėnesį ministro pirmininko vizito Gruzijoje metu buvo pasirašyta Lietuvos ir Gruzijos ekonominio bendradarbiavimo sutartis. Pirmasis Komisijos posėdis vyks ketvirtadienį Vilniuje. 

Susitikime Lietuvos ministras pirmininkas išreiškė paramą dėl Gruzijos teritorinio vientisumo, Gruzijos premjeras I. Garibašvilis padėkojo už  pastangas plėtoti draugiškus santykius ne tik tarp valstybių, bet ir tarp žmonių. 

Neseniai europarlamentaro Petro Auštrevičiaus iniciatyva grupė Europos parlamento narių viešu laišku išreiškė susirūpinimą esamu politiniu klimatu Gruzijoje. Susirūpinta spaudos laisve, esą šalies politikai siekia daryti įtaką komerciniam televizijos kanalui, kuris remia buvusį prezidentą Michailą Saakašvilį ir opoziciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6