Naujienų srautas

Lietuvoje2015.11.03 18:25

Policija įspėja vairuotojus dėl žvėrių migracijos rudenį

BNS 2015.11.03 18:25

Policija vairuotojams primena, kad lapkričio ir gruodžio mėnesiais prasideda laukinių gyvūnų žiemos migracija, kai dideli kanopiniai žvėrys (briedžiai, stirnos, šernai) iš savo vasaros ganyklų grįžta į žiemos buveines – didžiuosius miškus. Migruojantys žvėrys dažniausiai kerta kelius, kuriais važiuoja transporto priemonės, ir tai sukelia susidūrimo grėsmę.  

Lietuvos kelių policijos tarnyba vairuotojų prašo saugotis laukinių gyvūnų, ypač važiuojant užmiesčio keliais ankstų rytą, sutemus, esant blogam matomumui.

Pavojingose vietose esantys kelio ruožai būna pažymėti kelio ženklais „Laukiniai gyvūnai“, įspėjančiais apie didelę tikimybę, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai. Patariama tokiuose ruožuose sulėtinti greitį, kad atsiradus kliūčiai, bet kuriuo momentu galima būtų tinkamai reaguoti į iškilusį pavojų, suvaldyti automobilį, prireikus – sustoti.

Policija pataria stebėti kelkraščius – dažniausiai gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį įbėga būtent nuo kelio krašto.

„Jeigu pastebėjote kelkraštyje stovintį gyvūną – važiuokite pro jį lėtai ir atsargiai, nemirksėkite tolimosiomis žibintų šviesomis, nenaudokite garsinio signalo – apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti pavojingai nenuspėjamas“ , – įspėja policija.

Šiemet šalies keliuose įvyko daugiau kaip 2000 susidūrimų su gyvūnais, 22-uose iš jų nukentėjo eismo dalyviai: vienas žmogus žuvo, 23 buvo sužeisti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi