Lietuvoje

2015.11.03 15:51

L. Holm nužudymu įtariamą N. Bilevičių prokurorai siūlo įkalinti iki gyvos galvos

15min.lt 2015.11.03 15:51

Švedijoje toliau tęsiamas nepilnametės Lisos Holm nužudymu įtariamo lietuvio Nerijaus Bilevičiaus bylos nagrinėjimas. Antradienį teismas apklausė paskutinius liudininkus, o po baigiamosios kalbos prokuroras Larsas Wennerholmas pasiūlė lietuvį įkalinti iki gyvos galvos. Teismas sprendimą priims ne anksčiau kaip po dviejų savaičių.

Anksčiau atsisakiusi liudyti N. Bilevičiaus žmona paskutinę teismo dieną pakeitė nuomonę. Priešpiet ji buvo apklausta telefonu.

Prokuroro paklausta, kodėl nusprendė liudyti, Irina Bilevičienė sakė tikinti savo vyru.

„Aš žinau, kad jis buvo namuose, nors liudininkė aiškina, kad jo tuo metu nebuvo namuose“, – teismui sakė ji.

Papildyta 15.17 val. Antradienio posėdyje po liudininkų apklausų prokuroras pradėjo sakyti baigiamąją kalbą. Jis pasiūlė N. Bilevičių pripažinti kaltu ir įkalinti iki gyvos galvos.

Skelbiama, kad prokuroras reikalauja visam gyvenimui deportuoti N. Bilevičių iš šalies. Be to, prašoma, kad nuosprendžio jis lauktų už grotų, nes gali pabėgti.

Suabejojo, ar žmona kalba tiesą

Prokuroras vardijo anksčiau skelbtas nužudymo detales ir abejojo, ar liudydama teismui žmona sakė tiesą.

Jo teigimu, žmona yra finansiškai priklausoma nuo N. Bilevičiaus, todėl liudijo jo naudai. „Šiandieną jos minėtas laikas prieštarauja byloje surinktai medžiagai. Ji priklausoma nuo vyro, neturi darbo, neturi pinigų“, – sakė jis.

„Niekas iš tiesų nepažįsta tikrojo Nerijaus Bilevičiaus. Jis nesileidžia į ryšius su žmonėmis. Jis kalba tik šiek tiek angliškai arba lietuviškai“, – kalbėjo prokuroras.

Apsigalvojo antradienio paryčiais

Kaip skelbia švedų portalas expressen.se, lietuvio advokatė Inger Ronnback apie tai, kad žmona nusprendė liudyti, paskelbė teismo posėdyje.

Anksčiau žmona buvo nusprendusi pasinaudoti teise neliudyti prieš artimąjį, tačiau ankstyvą antradienio rytą paskambino advokatei ir pranešė apsigalvojusi. Kadangi ji yra Lietuvoje, liudys telefonu. Teismas kurį laiką ieškojo vertėjo.

Ankstesniuose interviu I. Bilevičienė teigė visiškai tikinti savo sutuoktiniu: „Noriu pasakyti, kad aš myliu savo vyrą ir tikiu juo.“

Prokuroras klausė, ar ji turi darbą, I. Bilevičienė teigė, kad jos sutuoktinis yra vienintelis šeimos maitintojas, o ji ir dabar gyvena iš jo prieš sulaikymą uždirbtų pinigų.

Sutuoktinė liudijo, kad birželio 7-ąją, kai, kaip manoma, buvo nužudyta L. Holm, vyras namo grįžo apie 18.45 val.

Nors liudytoja anksčiau yra teigusi, kad matė N. Bilevičių važiuojantį automobiliu netoli nužudymo vietos 19 valandą.

Klausiama, ar pamena, kokį laiką nurodė policijos apklausose, I. Bilevičienė teigė nepamenanti, nes jautė didelį stresą.

Apibūdina kaip tvarkingą žmogų

Teisėjas perskaitė N. Bilevičiaus charakteristiką, kurioje teigiama, kad jis niekada nebuvo kreipęsis į medikus dėl suprastėjusios psichinės sveikatos, niekada nebandė narkotikų.

Laisvalaikiu N. Bilevičius mėgo žvejoti, skaityti knygas, žiūrėti filmus ir žaisti kompiuterinius žaidimus.

2005 metais jis išvyko dirbti į Didžiąją Britaniją ir gyveno ten iki 2009 metų, 2010 metais persikėlė į Švediją.

N. Bilevičius anksti tapo tėvu ir pirmaisiais metais palaikė kontaktą su vaiku, tačiau vėliau liovėsi. Palaiko gerus santykius su Lietuvoje gyvenančiais tėvais, juos aplanko kelis kartus per metus.

Be to, charakteristikoje pažymima, kad jis niekuomet neturėjo reikalų su  teisėsauga, niekada nekėlė jokių problemų. Tiesa, teismui buvo pateikta informacija, kad Lietuvoje jaunystėje jis buvo įsivėlęs į muštynes, tačiau dėl jų jokia byla nebuvo pradėta.

Darbdavys ir kolegos N. Bilevičių apibūdino kaip ramų žmogų, kuris su kitais elgdavosi labai gerai, niekuomet nebuvo agresyvus.

Tęsė N. Bilevičiaus apklausą

Posėdyje apklausiamas N. Bilevičius pasakojo, kad tyrėjai paėmė jo DNR mėginius nuo žaizdotų rankų.

Jis taip pat pasakojo apie tai, jog nuo didžiulio streso jam atsinaujino žvynelinė.

Tyrėjai tvirtina surinkę pakankamai duomenų, kurių reikia, kad N. Bilevičius būtų pripažintas kaltu.

„Sunku, nuo pat pirmos dienos esu kaltinamas. Nežinau, kaip jaučiuosi. Aš esu nekaltas“, – sakė lietuvis.

Posėdyje buvo paskelbta, kad savo pagalbą tiriant bylą siūlė Lietuvos ambasada, tačiau tyrėjai atsakė, kad susitvarkys patys.

Lietuvis kaltinamas vasaros pradžioje nužudęs nepilnametę L. Holm. Jai buvo 17 metų. 

Klaipėdoje demontuojamas sovietinis memorialas
Klaipėdos ritmas 35