Lietuvoje

2015.11.03 15:35

Kaune dėl įtariamo cheminio pavojaus ant kojų sukeltos specialiosios tarnybos

Erikas Ovčarenko, 15min.lt2015.11.03 15:35

Gavus pranešimą apie galimai chemines medžiagas, išsiliejusias viename iš Kauno daugiabučių, ant kojų sukeltos visos specialiosios tarnybos.

Antradienį gausios Kauno ugniagesių, civilinės saugos ir policijos pajėgos plušėjo viename iš Alsėdžių gatvės daugiabučių. Buvo gautas pranešimas, kad išsiliejusi neaiškios kilmės medžiaga.

Nusileidę į namo rūsį gyventojai rado neaiškiu skysčiu sulietus sandėliuke laikytus daiktus. O prie rūsio šviesos jungiklio paliktą žaislinį gaidį. Pabūgę, kad tai gali būti cheminės medžiagos gyventojai iškvietė specialiąsias tarnybas.

Į vietą atvykę specialiais kostiumais vilkintys ugniagesiai panaudoję radiacinio fono bei oro taršos matuoklį išmatavo cheminio pavojaus lygį, tačiau prietaisai nenustatė jokių grėsmių. Ant buities apyvokos daiktų, spėjama, buvo išlieta rūdžių surišiklio. Prie dviejų sandėliukų ir ant durų staktos galimai išlieta klijų.

Apie įvykį informuota aplinkos apsauga, visuomenės sveikatos centras, Kauno APGV civilinės saugos specialistai, Kauno miesto savivaldybės civilinės saugos specialistai.

Nukentėję žmonės įtarimus pareiškė neseniai išsikrausčiusiam kaimynui, kuris ilgą laiką konfliktavo su namo gyventojais, o šiuo metu su vienais jų dalyvauja teisminiuose ginčuose.

Policijoje pradėtas tyrimas dėl vandalizmo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt