Lietuvoje

2015.11.03 15:40

Karo skonis – naujoje LRT laidoje „Karinės paslaptys“

2015.11.03 15:40

Didėjant transatlantinės bendruomenės nerimui dėl nestabilumo Rytų Europos ir Rusijos pasienyje, naujas LRT dokumentinių laidų ciklas pasakos apie Lietuvos ir jos sąjungininkių pastangas sustiprinti saugumą mūsų regione.

Jau kitą savaitę LRT TELEVIZIJA pradeda rodyti laidų ciklą „Karinės paslaptys”, kuris pasakos apie Lietuvos ir NATO sąjungininkų kariuomenes, karių naudojamą ginkluotę ir taktiką,  techniką bei naujausius gynybos technologijų pavyzdžius.

Laidos kūrėjų komanda – patyrusi karo, teisėsaugos bei ekstremalių sporto šakų žurnalistų grupė, sukaupusi dvidešimties metų darbo karo zonose ir ekstremaliomis sąlygomis patirtį. Laidos filmavimams naudojami keli bepiločiai orlaiviai, kurių kameros suteikia galimybę pamatyti karybos kasdienybę naujais rakursais.

Kūrybinės įmonės „BigAdventure” grupė medžiagą šiam laidų ciklui rinko dvidešimt keturis mėnesius, keliaudama po Lietuvos ir sąjungininkų karines misijas, nacionalines ir tarptautines pratybas, ginkluotės kūrimo ir vystymo centrus. Laidą ves LRT televizijos ir radijo žurnalistas Deividas Jursevičius, karo skonį išbandęs ir šiuo metu rodomoje karinės realybės laidoje „Tikri vyrai”.

„Nuo 2013-ųjų rinkdami medžiagą laidų ciklui, lankėmės nuo Azorų salų Atlanto vandenyje iki Kandaharo provincijos Afganistane, kur fiksavome Lietuvos, JAV ir kitų valstybių karių tarnybą, jų atsakingą ir pavojingą darbą, visiškai naujus ir senus gerus ginkluotės pavyzdžius. Ar tai būtų kulkų suvarpytas sraigtasparnis Afganistane, ar moderniausia pėstininkų kovos mašina, mūsų kameros bus įvykių centre”, – pasakoja laidos prodiuseris Eduardas Silva.

„Žiūrovai, tikimės, pajus ir dykumos dulkių skonį, ir vandens purslus, ir kurtinantį pabūklų griausmą. Ciklo „Karinės paslaptys” laidose prisiminsime ir pamirštus, tačiau garbingus istorijos puslapius. Žiūrovų laukia sugrįžimas į Žalgirio, Radviliškio ir Normandijos pakrantės kautynių vietas”, – pasakoja laidos redaktorius, gynybos apžvalgininkas Aleksandras Matonis.

Ciklo „Karinės paslaptys” pirmoji laida, kurią kviečiame žiūrėti jau lapkričio 10 d., bus nestandartinė – laidos rengėjai atvers savo virtuvę, bus apžvelgtos sezono laidų temos, prisimenami aštriausi ir linksmiausi filmavimo momentai.  Artimiausiose laidose bus pasakojama apie Lietuvos specialiųjų pajėgų eskadrono „Aitvaras” pasibaigusią misiją Afganistane, naujų pėstininkų kovinių mašinų pavyzdžius, JAV kariuomenės rotacinės kuopos veiklą Lietuvoje, NATO eskadros pratybas Baltijos jūroje ir vieno moderniausių JAV karinių laivų kelionę į tarnybos vietą Europoje. 

„Karinės paslaptys” – antradieniais 22.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Laidosanonsas – https://youtu.be/EFjvi4tCl4E