Lietuvoje

2015.11.04 01:45

Utenos meras laikinai nušalintas nuo pareigų

DELFI.lt, BNS2015.11.04 01:45

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai tiria galimą Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino kyšininkavimą. DELFI šaltinių teigimu, Utenos meras kyšio reikalavo ministro pirmininko sekretoriato vadovės Džiuljetos Žiugždienės naudai.

STT pareigūnai siekia išsiaiškinti, ar meras iš vienos akcinės bendrovės vadovo kito asmens naudai reikalavo kyšio.

DELFI šaltinių teigimu, asmuo, kurio naudai A. Katinas reikalavo kyšio yra nuo antradienio jau buvusi Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus sekretoriato vadovė Džiuljeta Žiugždienė. Neoficialiomis žiniomis, Utenos meras vienos įmonės prašė suremontuoti D.Žiugždienei priklausantį namą Utenos rajone.

Premjero atstovė Evelina Butkutė-Lazdauskienė negalėjo to nei patvirtinti, nei paneigti, bet informavo, kad Dž. Žiugždienė pareigas paliko pirmadienį, lapkričio 2 dieną.

„Nežinau, ar tai konkrečiau susiję su A. Katinu, bet sekretoriato vadovė vakar savo noru išėjo iš darbo. Tiesiog paprašė ją atleisti iš pareigų ir šiandien Vyriausybės kanceliarijoje nebedirba“, – sakė E. Butkutė-Lazdauskienė.

Su Dž. Žiugždiene antradienį DELFI susisiekti nepavyko.

Atliekant tyrimą, Panevėžio miesto apylinkės teismas Utenos merą dviem mėnesiams nušalino nuo pareigų.

Jam taip pat paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

BNS žiniomis, STT tyrime figūruoja bendrovė „Utenos melioracija“, kuriai vadovauja Utenos tarybos narys, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Liuonius Purvinis.

Pastarasis antradienį atsisakė BNS komentuoti situaciją.

„Manau, kad prieitas liepto galas. Nemažai politikų pradeda pernelyg drąsiai jaustis, kai jie pajaučia nebaudžiamumą. (...) Aš tik vieną dalyką žinau, meras nedalyvavo tarybos posėdyje praėjusį ketvirtadienį. Ko gero, gali būti ir daugiau asmenų (figūruojančių STT tyrime). Toks branduoliukas ten yra žmonių, ranka rankon dirbančių“, – BNS ketvirtadienį sakė Utenos savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas konservatorius Edmundas Pupinis. Daugiau detalių apie vykstantį tyrimą politikas teigė nežinąs.

Nušalinus A.Katiną, jo pareigas eis mero pavaduotojas, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Vidmantas Valinčius.

„Pagal įstatymą pareigas automatiškai eina mero pavaduotojas. Bet kokiu atveju, ar tai būtų šis atvejis, ar tai būtų mero liga, atostogos, komandiruotė, automatiškai mero pareigas eina mero pavaduotojas“, – BNS sakė V.Valinčius.

Jo teigimu, pirmadienį paskelbta teismo nutartis įsigalioja nuo antradienio.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) antradienį pranešė, kad A.Katinas dėl pateiktų įtarimų suspenduoja narystę partijoje.

Plačiau situacijos LSDP nekomentuoja.

„LSDP laikosi etiškos politikos principų ir taipogi nekaltumo prezumpcijos, todėl iki tyrimo pabaigos susilaikys nuo tolesnių komentarų“, – rašoma partijos pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt