Lietuvoje

2015.11.04 01:52

A. Butkevičius: aukštojo mokslo kokybė pagerės universitetams susivienijus

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.11.04 01:52

Premjeras Algirdas Butkevičius įsitikinęs, kad Lietuvoje nereikia naikinti universitetų ir pabrėžia, kad aukštojo mokslo kokybė pagerėtų jiems susivienijus. Kalbėdamas LRT RADIJUI, A. Butkevičius sakė besitikintis, kad Seimas iki pavasario priims įstatymus, kuriais butų įtvirtinti svarbūs aukštojo mokslo pokyčiai.

„Seimui yra pateiktos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos, kurios numato sutartis tarp aukštojo mokslo įstaigų ir ministerijos. Taip pat [...] įteisinta, kad pagal valstybės užsakymą bus rengiami rinkai reikalingi specialistai – praėjusiais metais darbdaviams trūko informacinių technologijų specialistų. Manau, kad šioje srityje yra labai reikalingos didžiulės permainos. Kitas labai svarbus iššūkis – aukštųjų mokyklų konsolidacija. Tikrai nereikia uždaryti universitetų. Universitetas mieste yra ir kultūros židinys ir jaunų žmonių traukos centras, bet konsolidacija gali būti ta išeitis, kuri leis prisitaikyti prie šiandienos iššūkių”,– LRT RADIJUI sakė A. Butkevičius.

Premjeras antradienį Kaune dalyvaus konferencijoje „Lietuvos aukštojo mokslo politikos prieštaravimai“. Renginio metu Vytauto Didžiojo, Klaipėdos, Šiaulių ir Lietuvos edukologijos universitetai pasirašys memorandumą dėl bendro klasterio įkūrimo.