Lietuvoje

2013.02.13 07:30

A. Butkevičius: nepadariau jokio nusikaltimo, kad turėčiau atsiprašinėti Lenkijos

ELTA 2013.02.13 07:30

Premjeras Algirdas Butkevičius sako nematantis priežasčių, kodėl jis viešėdamas Lenkijoje turėtų dėl ko nors atsiprašinėti. 

Premjeras Algirdas Butkevičius sako nematantis priežasčių, kodėl jis viešėdamas Lenkijoje turėtų dėl ko nors atsiprašinėti.

„Aš nepadariau jokio nusikaltimo, kad aš paimčiau ir atsiprašinėčiau. Kada nusižengi žmogus kažkam ar kaip politikas kažką padarai, kur jau tikrai jauti pats viduje morališkai, kad esi nusižengęs ar žmogui, ar kažkokiai bendruomenei, bet šiandien jaučiuosi kaip politikas, balsuodamas už įstatymus, arba juos priimdamas, arba dirbdamas kitas pareigas, tai tikrai nematau, dėl ko turėčiau atsiprašinėti“, – antradienį žurnalistams sakė jis.

ELTA primena, kad ketvirtadienį į Lenkiją atvykęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius interviu laikraščiui „Rzeczpospolita“ atsiprašė už savo kolegas, kurie prieš beveik trejus metus per paskutinį Prezidento Lechas Kaczynskis vizitą nepritarė kompromisiniam lenkų mažumos atžvilgiu įstatymui dėl pavardžių rašymo.

L. Kaczynskis paskutinį kartą lankėsi Lietuvoje 2010 metų balandį, likus dviem dienoms iki Smolensko katastrofos.

Komentuodamas tuometį Lietuvos Seimo sprendimą dėl pavardžių rašymo, L. Linkevičius pareiškė, jog „tai – didelė gėda“.

„Prezidentas L. Kaczynskis buvo didelis Lietuvos draugas. Nemalonu, kad tai atsitiko per jo vizitą. Aš tada nebuvau deputatas, bet norėčiau už tai atsiprašyti. Tas balsavimas parodė, kokios sudėtingos šios problemos“, - sakė ministras. Anot L. Linkevičiaus, reikalingos derybos, reikalingas abipusis pasitikėjimas.

„Mūsų vyriausybė nori permainų mažumų klausimu, bet dar nėra garantijų, kad šios pastangos bus sėkmingos. Padėkime vieni kitiems. Manau, jog tai bendras mūsų tikslas“, – pabrėžė L. Linkevičius.

Anksčiau antradienį A. Butkevičius sakė, kad ministras išreiškė savo žmogiškąją nuomonę ir kad jo atsiprašymo komentuoti nenori.

Antradienį A. Butkevičius vyksta pirmojo darbo vizito į Lenkiją.

Lietuvos Vyriausybės vadovas susitiks su Lenkijos prezidentu Bronislawi Komorowskiu, premjeru Donaldu Tusku.

Premjeras su Lenkijos vadovais planuoja aptarti abiem šalims rūpimus ekonomikos bei energetikos klausimus.