Lietuvoje

2020.06.02 10:46

Lietuvoje patvirtinti 4 nauji koronaviruso atvejai ir viena mirtis

ligoninėse gydomi 58 pacientai, iš jų reanimacijoje – du; atnaujinta 13.59
LRT.lt, Augustas Stankevičius, BNS2020.06.02 10:46

Lietuvoje iš viso patvirtinti 1682 infekcijos atvejai. Iš jų 4 nauji atvejai, o pasveikusių skaičius išaugo iki1249.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) birželio 2 d. duomenimis šiuo metu sergančių skaičius yra 353.

NVSC nurodo, kad mirusių skaičius išaugo iki 71, o 9 asmenys užsikrėtė koronavirusu, tačiau mirė dėl kitų priežasčių.

Izoliacijoje esančių žmonių skaičius yra 309.

Savivaldybės, kuriose šiuo metu nustatytas didžiausias sergamumas koronaviruso infekcija, dėl ko šią savaitę bus atliekama daugiau profilaktinių tyrimų: Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Lazdijų, Ignalinos, Šalčininkų ir Skuodo rajonų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos birželio 2 d. 9 val. duomenimis:

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 4871

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 309725 (iš jų – 97918 iš mobilių punktų).

Nuo koronaviruso mirė dar vienas Antavilių pensionato gyventojas

Nuo koronaviruso mirė Antavilių pensionato gyventojas, BNS antradienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Tai – 71-oji mirtis nuo COVID-19 Lietuvoje.

„Asmuo susirgo balandžio 29 dieną, priklausė amžiaus grupei virš 91 metų, turėjo eilę lydinčių susirgimų. Pacientas mirė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės padalinyje, kuriame gydomi koronavirusu sergantys žmonės“, – teigė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Pasak R. Lingienės, tai penktasis nuo koronaviruso miręs Antavilių pensionato gyventojas.

Penktadienį šioje įstaigoje patvirtinus tris naujus ligos atvejus, bendras užsikrėtimų skaičius pasiekė 47 – infekcine liga iš viso susirgo 30 globotinių ir 17 darbuotojų.

Kaip teigė NVSC atstovė, koronaviruso plitimas Antavilių pensionate greičiausiai susijęs su netinkamu apsaugos priemonių dėvėjimu.

Trys iš keturių naujų koronaviruso atvejų patvirtinti Vilniaus apskrityje

Trys iš keturių naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų patvirtinti Vilniaus apskrityje, BNS antradienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

R. Lingienė, COVID-19 susirgo Vilniaus miesto klinikinės ligoninės užsikrėtusio darbuotojo artimas asmuo bei Ukmergės gyventojas.

„Šis Ukmergės atvejis iš tikrųjų dar tebėra epidemiologinių tyrimų objektas, nes iš pirmo žvilgsnio galėtume sieti su užsikrėtimu šeimoje, nes prieš tai sirgo šeimos narys, bet jis jau nuo balandžio 17 yra laikomas pasveikusiu. Matyt, kažkur kitur užsikrėtė, aiškinamės dabar“, – sakė NVSC atstovė.

Anot jos, be naujai užsikrėtusiojo ir jau prasirgusiojo šeimoje yra dar vienas žmogus. Jis, kaip ir jau pasveikęs asmuo, bus tiriamas dėl koronaviruso.

R. Lingienės teigimu, dar vienas užsikrėtimo atvejis Vilniaus apskrityje yra įvežtinis.

„Žmogus grįžo iš Jungtinės Karalystės. Atvyko gegužės 29 dieną į Klaipėdą keltu iš Kylio. Laikėsi saviizoliacijos, atliko tyrimą punkte ir buvo nustatytas susirgimas. Simptomų jis neturi“, – komentavo ji.

Ketvirtas naujas užsikrėtimo atvejis, pasak NVSC, nustatytas Utenos apskrityje.

„Utenos apskrityje susirgo Ignalinos rajono ligoninės artimas asmuo, šeimos narys. (...) Taip, apie šį atvejį savivaldybė jau skelbė, bet informaciją Nacionalinis visuomenės sveikatos centras iš sveikatos priežiūros įstaigos gavo tik vakar“, – sakė R. Lingienė.

„Ne kartą miniu, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigos neretai savaitgaliais nevykdo savo pareigų. Tai čia taip ir buvo. Feisbuke matėme, kad savivaldybė rašė, bet oficialiai informacija gauta tik vakar“, – pridūrė ji.

Dėl koronaviruso ligoninėse gydomi 58 pacientai, iš jų reanimacijoje – du

Dėl koronaviruso ligoninėse gydomi 58 pacientai, iš jų reanimacijos skyriuose – du, antradienį pranešė NVSC.

„Ligoninėse šiuo metu gydomi 58 pacientai, iš jų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose – du. Dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma vienam žmogui, o su deguonies kaukėmis gydoma 14 pacientų“, – BNS sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.