Lietuvoje

2015.11.02 13:13

Trišalio Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos junginio pratybos prasidės vasarį

LRT.lt2015.11.02 13:13

Pirmosios trišalio junginio – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG – pratybos įvyks vasarį. Dėl to sutarta brigadą sudarančių batalionų vadų ir štabo susitikime, vykusiame spalio 29–30 d. Liubline.

Pirmosiose junginio pratybose „Triple Brave“ treniruosis brigadai priskirtų nacionalinių vienetų štabai, tobulindami operacijų planavimą ir sprendimų priėmimą. Pratybose Lietuvai atstovaus brigadai LITPOLUKRBRIG priskirto Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono štabas. 

Be šių pratybų, Birutės bataliono kariai kartu su Lenkijos ir Ukrainos kariais taip pat dalyvaus štabų pratybose „Maple Arch“, vyksiančiose lapkritį Lietuvoje, ir „Brave Lion“ – lapkričio ir gruodžio mėn. Lenkijoje.

Brigada formuojama pagal Europos Sąjungos daugianacionalinių kovai su krizėmis skirtų kovinių grupių pavyzdį. Brigadą sudaro tarptautinis štabas, trys batalionai ir specializuoti padaliniai.

Lietuva, Lenkija ir Ukraina brigadai skiria po pėstininkų batalioną ir personalą specializuotiems brigados junginiams ir brigados štabui formuoti.

Lietuvos brigadai skiriamas batalionas, suformuotas iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių. Į Liubline įsikūrusį LITPOLUKRBRIG štabą, Lietuva delegavo penkis karius.

Brigados vado, jo pavaduotojo ir štabo viršininko pareigoms trejiems metams pagal rotacijos principą skiriami Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos atstovai. Šiuo metu brigados vadu paskirtas Lenkijos atstovas, brigados generolas Adam Joks.

Brigadai priskirti kariai dalyvaus bendrose pratybose ir mokymuose. Prireikus, brigada ar atskiri jos elementai galės būti siunčiami į tarptautines operacijas, kurioms suteiktas Jungtinių Tautų Organizacijos Saugumo Tarybos mandatas. Sprendimą dėl brigados panaudojimo tarptautinėse operacijose turėtų priimti brigadoje dalyvaujančios šalys bendru sutarimu.

Brigados batalionai dislokuoti juos priskyrusių šalių teritorijose, o priėmus sprendimą aktyvuoti brigadą arba jos dalį – į užduoties vietą vyktų junginio sudėtyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.