Lietuvoje

2015.11.03 01:35

Mirė akademikas A. Kudzys

BNS2015.11.03 01:35

Eidamas 91-uosius metus sekmadienį mirė technikos mokslų specialistas Antanas Kudzys.

Mokslininkas gimė 1925 metais Alytaus apskrities Seirijų miestelyje.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pirmadienį pareiškė užuojautą dėl jo mirties. Pasak premjero, A. Kudzys buvo inžinieriaus ir mokslininko pavyzdys kelioms lietuvių kartoms, o savo gyvenimu visus mokė „patriotizmo ir meilės tėvynei“.

„A. Kudzys buvo aktyvus Lietuvos laisvės idėjos puoselėtojas, tikrasis naujos valstybės kūrėjas, kuris niekada nesustojo puoselėjęs Lietuvos stiprinimo planų“, – rašoma A. Butkevičiaus užuojautoje, kurią išplatino Vyriausybės spaudos tarnyba.

A. Kudzys buvo Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, Tarptautinės tiltų ir konstrukcijų asociacijos, Europos mechanikų draugijos, Tarptautinės statinių tyrimo ir standartų tarybos narys, keturių žodynų, šešių monografijų konstrukcijų mechanikos ir patikimumo tema, penkių vadovėlių aukštųjų mokyklų studentams, daugiau kaip 300 straipsnių ir pranešimų tarptautinėse konferencijose autorius.

Habilituotas mokslų daktaras, profesorius A. Kudzys už centrifuguotų gelžbetoninių konstrukcijų tyrimus 1974 ir 1982 metais apdovanotas LSSR valstybinėmis premijomis. Jis sukūrė transformuotų sąlyginių tikimybių metodą ilgalaikiam konstrukcijų patikimumui vertinti.

A. Kudzys dirbo įvairiuose Lietuvos universitetuose. 1988 metais jam suteiktas Budapešto technikos universiteto garbės daktaro vardas.

1992–1995 metais dirbo vyriausybės konsultantu projektavimo ir statybos klausimais.

Lietuvos mokslų akademija (LMA) pranešė, kad LMA narys A. Kudzys bus pašarvotas Šv. Ignoto bažnyčioje Vilniuje, o laidojamas bus Antakalnio kapinėse ketvirtadienį.