Lietuvoje

2020.05.28 14:26

Monkevičius: universitetų jungimasis į tarptautinius tinklus turi tapti sistema

Ignas Jačauskas, BNS2020.05.28 14:26

Siekiant didesnio šalies mokslinių tyrimų ir inovacijų potencialo, universitetų jungimasis į tarptautinius tinklus turėtų tapti sistema, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Anot jo, prie tarptautinių tinklų besijungiančių Vilniaus, Klaipėdos bei Kauno technologijų universitetų iniciatyvos yra „puiki sėkmės istorija“, kuria turėtų pasinaudoti ir kitos aukštojo mokslo įstaigos.

„Kol kas tai – trys kregždės, bet tai yra geras žingsnis. Mes ir norėtumėme, kad tai būtų tvaru, kad tai taptų sistema, tokia tarptautinio bendradarbiavimo ekosistema, kur moksliniai tyrimai, eksperimentinė plėtra ir inovacijos yra bazinis dalykas. Šiuo metu mes teikiame tuos pasiūlymus Vyriausybei ir Finansų ministerijai, kartu su partneriais“, – teigė A. Monkevičius.

Ministras vis dėlto pripažino, kad didžiausia problema šioje srityje išlieka maži mokslininkų atlyginimai.

„Doktorantų stipendijos – taip, mes regione ne taip ir blogai atrodome, bet tai tik pradžia, mokslininkų atlyginimus pradėjome didinti. Bet tris kartus jie atsilieka nuo mūsų kolegų kitose šalyse. Todėl čia sustoti negalime“, – svarstė jis.

Į europinius aukštųjų mokyklų tinklus besijungiantys Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno technologijų universitetai tikisi, kad Europos Komisijos bandomasis projektas padės pritraukti geriausius užsienio dėstytojus, vykdyti masinius studentų mainus ir pereiti prie bendrų diplomų su užsienio aukštosiomis mokyklomis.

Populiariausi

Rolanda Lingienė

Lietuvoje

2020.09.24 14:00

Lingienė apie situaciją kai kuriuose rajonuose: galima kalbėti apie antrą COVID-19 bangą COVID-19 paveikė jau 77 ugdymo įstaigas; atnaujinta 14.50

COVID-19 mobilus punktas Radviliškyje, koronavirusas

Lietuvoje

2020.09.24 18:49

Prasčiausią COVID-19 situaciją fiksuojantys Raseiniai – kryžkelėje: meras prakalbo apie lokalaus karantino galimybę neatmetama galimybė jau rytoj kreiptis į Vyriausybę dėl karantino skelbimo; atnaujinta 19.42

15
Policijos kontrolė

Lietuvoje

2020.09.24 08:40

Kraupi nelaimė: Klaipėdoje bute rastas miręs kūdikis papildyta Vaiko teisių apsaugos tarnybos ir policijos komentarais