Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.31 12:06

Lietuvos policininkai išvyko į Slovėniją padėti suvaldyti migrantų antplūdį

BNS 2015.10.31 12:06

Šeštadienį į Slovėniją išvyko 20 mobiliųjų padalinių pareigūnų iš Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Alytaus apskrities vyriausiųjų policijos komisariatų, BNS pranešė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Pagrindinė pareigūnų užduotis bus patruliuoti su Slovėnijos pareigūnais, padėti suvaldyti išaugusį migrantų antplūdį, patruliuoti prie išorinės ES sienos, užkardyti kriminalinius nusikaltimus ir kitus teisės pažeidimus.

Sprendimas siųsti Lietuvos policininkų priimtas gavus Slovėnijos vidaus reikalų ministerijos prašymą. Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis priėmė sprendimą teigiamai atsakyti ir pagelbėti Slovėnijai, o generalinis komisaras savo įsakymu skyrė 20 pareigūnų

Lietuviai į Slovėniją vyksta savo tarnybiniais automobiliais, lietuviška policijos uniforma, vešis specialiųjų priemonių. Visas operacijos išlaidas apmokės Slovėnija. Pareigūnai komandiruojami vienam mėnesiui.

Pasak Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininko Sauliaus Gago, tai pirmas ir istorinis įvykis, kai tokios gausios policijos pajėgos vyksta į užsienio valstybę vykdyti viešosios tvarkos funkcijas.

„Lietuva supranta, kad šiandien tokia katastrofa ištiko Slovėniją, kad per pastarąsias dešimt dienų (atvyko) daugiau nei 80 tūkst. nelegalių migrantų. Slovėnijai vienai sunku suvaldyti tokius žmonių srautus, todėl jų ministras kreipėsi į mūsų ministrą, kitų Europos Sąjungos valstybių ministrus pagalbos. Mes suprantame, kad viena su šia problema Slovėnija nesusidoros ir solidariai prisidedame“, - BNS yra sakęs vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius.

Padėti Slovėnijai ketina ir daugiau valstybių.

Nuo spalio 16 dienos, kai Vengrija uždarė savo sieną su Kroatija ir pabėgėlių srautas buvo nukreiptas per Slovėniją, į šalį atvyko daugiau nei 86 tūkst. nelegalių migrantų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi