Lietuvoje

2015.10.30 14:37

Vilniuje aptarti ES ir Baltarusijos santykiai

LRT.lt 2015.10.30 14:37

Vilniuje spalio 30 dieną surengtos Lietuvos užsienio reikalų viceministro Andriaus Krivo ir Baltarusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojos Alionos Kupčinos konsultacijos, kurių metų viceministras paragino Baltarusiją toliau tęsti pozityvius veiksmus žmogaus teisių, teisės viršenybės ir demokratijos srityse.

Abi šalys pažymėjo platesnes Europos Sąjungos ir Baltarusijos bendradarbiavimo galimybes, kurias atveria Europos Sąjungos sprendimas įšaldyti ribojančias priemones, taikomas tam tikrai grupei Baltarusijos asmenų ir įmonių, rašoma pranešime spaudai.

Susitikime taip pat aptarti aktualiausi dvišalio bendradarbiavimo klausimai, įskaitant transportą, energetiką ir aplinkos apsaugą, pasirengimas tarpvyriausybinės Lietuvos ir Baltarusijos ekonominės bendradarbiavimo komisijos susitikimams lapkričio mėnesį.

Europos Sąjunga dar kartą svarstys su sankcijomis susijusius klausimus 2016 metų vasario mėnesį, sulaukusi galutinės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (ODHIR) ataskaitos dėl Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų.