Lietuvoje

2015.10.30 12:57

Belgijos ir Liuksemburgo kariai baigė treniruotes Lietuvoje

LRT.lt 2015.10.30 12:57

Pirmą kartą bendruose mokymuose su Lietuvos kariais dalyvavę Belgijos ir Liuksemburgo kariai baigė treniruotis Lietuvoje. Spalio 29 d. surengtoje iškilmingoje atsisveikinimo ceremonijoje Belgijos ir Liuksemburgo karius pasveikino su sėkminga pratybų pabaiga Lietuvos kariuomenės Sausumo pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai.

Beveik mėnesį vykusių tarptautinių pratybų „Baltijos piranija“ metu labiausiai pasižymėję kariai buvo apdovanoti Lietuvos kariuomenės vado medaliais „Už pasižymėjimą“ ir Sausumos pajėgų vado medaliais.

„Pratybos „Baltijos piranija“  nors ir buvo kupinos iššūkių ir labai sudėtingos dėl mūsų išsikeltų tikslų, mano manymu, buvo labai sėkmingos. Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų kariai ne tik mokėsi kartu su Belgijos ir Liuksemburgo kariais, bet ir suteikė didžiulę logistinę pagalbą. Reaguodami į kasdieninius iššūkius, kolegos iš Lietuvos operatyviai priimdavo reikiamus sprendimus, sukurdami optimaliausias mokymosi sąlygas. Pratybų sėkmę nulėmė visos daugiašalės komandos pastangos“, – sakė Belgijos kontingento vadas pulkininkas leitenantas Gertas van Goethemas.

Atsisveikindamas su Liuksemburgo ir Belgijos kontingento kariais,  A. Leika padėkojo už jų indėlį į mūsų šalies saugumo stiprinimą ir pabrėžė, kad toks kariuomenių tarptautinis bendradarbiavimas turėtų būti plėtojamas ir ateityje.

„Džiaugiuosi Lietuvos karių visų pratybų metu parodytais itin gerais treniruočių rezultatais ir aukšta motyvacija bei noru tobulėti drauge su partneriais ir didžiuojuosi jais, kadangi jie dar kartą parodė savo profesionalumą ir gebėjimą petys petin dirbti su bet kuria sąjungininkų šalių kariuomene“ – sakė A. Leika.

Pratybose dalyvavę du Belgijos kontingento karo policininkai buvo apdovanoti Lietuvos kariuomenės vado medaliais „Už pasižymėjimą“. Jie gelbėjo nelaimės ištiktą žmogų, pastebėtą patruliavimo metu.

Pratybos „Baltijos piranija“ truko spalio 1–28 d. Pastarąsias dvi savaites kariai vykdė taikos stabilizavimo operacijas, padalinių integravimo procedūras Kazlų Rūdos, (Marijampolė) ir Gaižiūnų (Rukla, Jonavos r.) poligonuose. Paskutinis mokymų etapas, vykdant gynybos ir puolimo operacijas, persikėlė į generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje.