Lietuvoje

2015.10.30 11:45

„Darbiečiams“ užkliuvo vasaros laikas

LRT.lt2015.10.30 11:45

Darbo partijos frakcijos nariai užregistravo nutarimo projektą, kuriuo siūlo vyriausybei teikti Europos Komisijai siūlymą, kad kiekviena valstybė narė galėtų pati apsispręsti dėl vasaros laiko taikymo. Taip pat frakcija siūlo pavesti atitinkamoms valstybės institucijoms skubiai atlikti laikrodžio sukiojimo poveikio sveikatos, energetikos, transporto, aplinkos, turizmo ir žemės ūkio sritims analizę bei apklausti Lietuvos gyventojus, ar jie pritaria vasaros laiko taikymui šalyje.

„Tokia apklausa Lietuvoje buvo atlikta tik 2006 m., o jos duomenys tąkart parodė, kad 55 procentai šalies gyventojų nepritaria laikrodžio rodyklės sukiojimui. Dar daugiau – iki šiol vyriausybė nesugebėjo atlikti jokio tyrimo dėl vasaros laiko poveikio nei žmonių sveikatai, nei kitoms sritims. Prieš 3 metus lyg ir buvo bandyta tai padaryti, tačiau paskelbus konkursą šiam darbui atlikti, jo reikalavimus atitiko tik vienas kandidatas, kuris, deja, netiko vyriausybei. Tuo viskas ir pasibaigė“, – partijos pranešime spaudai cituojama Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė, partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė.

Europos Sąjungos direktyva, numatanti šalių gyvenimą pagal vasaros ir žiemos laiką, galioja neribotai, tačiau yra peržiūrima kas 5 metus. Dar tai bus daroma 2016 m. pabaigoje.

„Europos Komisija savo komunikato dėl vasaros laiko išvadose teigia, kad „nė viena valstybė narė nepareiškė noro atsisakyti vasaros laiko ar keisti dabartinės direktyvos nuostatas“. Taigi, dabar labai tinkamas laikas pagaliau išspręsti šitą daugelį žmonių piktinantį laiko kaitaliojimą ir būti pirmiems, kurie prašo Komisijos, kad leistų mums patiems spręsti, kokiu laiku gyventi“, – teigė Seimo narė D. Mikutienė.

Vilija Blinkevičiūtė
2021.05.09 16:56

Socialdemokratų pirmininke išrinkta Blinkevičiūtė: neatidėliotinas darbas – pergalė savivaldos rinkimuose

pažėrė kritikos opozicijos koalicijai; atnaujinta 18.22