Lietuvoje

2020.05.25 13:33

NVSC: pusė naujų koronaviruso atvejų susiję su Santaros klinikomis

atnaujinta 15.09
Augustas Stankevičius, Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2020.05.25 13:33

Pusė naujų koronaviruso atvejų yra susiję su židiniu Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Jis taip pat patvirtino, kad iš 19 savaitgalį nustatytų koronaviruso atvejų, 4 buvo įvežtiniai.

Per praėjusią parą iš viso patvirtinta 12 naujų koronaviruso atvejų.

„Vilniaus apskrityje užfiksuota dešimt atvejų, Alytaus apskrityje – du“, – BNS pirmadienį sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Anot jos, Vilniuje koronavirusas patvirtintas dviem Santaros klinikų Krūtinės chirurgijos skyriaus darbuotojams.

„Pirminiais duomenimis, dar keturi asmenys galimai susiję su šioje įstaigoje užsikrėtusiais asmenimis. Tai arba šeimos nariai, arba tie, su kuriais šiaip artimai bendravo, bet jie tikrai turėjo kontaktą“, – kalbėjo R. Lingienė.

Pasak NVSC atstovės, naujas atvejis patvirtintas ir Antavilių pensionate – infekcine liga užsikrėtė pacientas.

„Du atvejai Vilniaus apskrityje yra susiję su sirgimu šeimoje. Dėl vieno atvejo dar vyksta epidemiologinis tyrimas“, – teigė ji.

R. Lingienės teigimu, Alytaus apskrityje, Lazdijų rajone, koronavirusu užsikrėtė du vienos šeimos nariai.

„Tęsiame diagnostiką, dar labai šviežia viskas“, – sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė.

NVSC duomenimis, šie asmenys užsienyje nekeliavo, jie užsiima gyvulių supirkinėjimu.

„Važinėja asmenys po įvairius Lietuvos regionus ir konkretaus infekcijos šaltinio kol kas nenurodė, antrasis šeimos narys taip pat susirgo užsikrėtęs nuo pirmojo“, – spaudos konferencijoje sakė R. Lingienė.

Ligoninėje dėl koronaviruso gydomi 69 asmenys, reanimacijoje – septyni

Pirmadienio duomenimis, ligoninėse dėl koronaviruso gydomi 69 asmenys, iš jų septyni – reanimacijoje, pranešė NVSC.

„Stacionare šiuo metu gydomi 69 tik asmenys – situacija tikrai gerėja, iš jų tik septyni reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose. Dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma tik dviem asmenims ir su deguonies kaukėmis šiuo metu gydomi 24 pacientai“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Iš 19 savaitgalį patvirtintų koronaviruso atvejų keturi buvo įvežtiniai, spaudos konferencijoje sakė R. Lingienė.

„Vienas iš jų Šiaulių apskrityje – asmuo atvyko darbo reikalais iš Rusijos per Minską, į Lietuvą pateko per Medininkų postą. Klaipėdos apskrityje vienas atvejis – asmuo keliavo iš Suomijos per Taliną keltu, o į Lietuvą atvyko per Saločių pasienio punktą. Ir Tauragės apskrityje taip pat vienas įvežtinis atvejis – asmuo grįžo iš Olandijos per Vokietiją į Klaipėdą keltu“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Likę 16 atvejų buvo fiksuoti Vilniaus apskrityje, tarp jų – dar vienas įvežtinis: koronavirusas nustatytas iš Rusijos grįžusiam tolimųjų reisų vairuotojui.

Keturi savaitgalį užfiksuoti atvejai susiję su Vilniaus miesto klinikine ligonine: užsikrėtė pacientai ir darbuotojai, susirgusiųjų šeimos nariai. Dar trys atvejai, siejami su šia ligonine, užfiksuoti Nacionalinio vėžio instituto darbuotojui ir dviem jo šeimos nariams. Dar vienas atvejis užfiksuotas Vilniaus miesto klinikinės ligoninės padalinyje Antakalnyje, kur susirgo darbuotojas.

Santaros klinikose vienas naujas atvejis susijęs su Krūtinės chirurgijos skyriumi, taip pat užsikrėtė pacientų, kuriems nustatytas koronavirusas, trys artimieji.

Dar vienas atvejis savaitgalį nustatytas Pergalės gatvėje esančio namo gyventojui bei su Antavilių pensionatu susijusiam asmeniui – darbuotojo artimajam. Taip pat fiksuotas šeiminis protrūkis.

Šie atvejai nustatyti penktadienį ir šeštadienį.

Iš viso šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 1635 koronaviruso atvejai, iš jų 327 – sveikatos priežiūros specialistams. 426 asmenys tebeserga, pasveiko – 1138, iš jų 220 sveikatos priežiūros specialistai. Mirė 63 užsikrėtusieji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.