Lietuvoje

2020.05.24 17:49

Per karantiną atsivėrusioms spragoms pildyti moksleivių tėvai masiškai samdo korepetitorius

Urtė Korsakovaitė, Jūratė Anilionytė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.05.24 17:49

Patvirtinus, kad egzaminai vis dėlto vyks, abiturientai žinių spragas kamšo su korepetitorių pagalba. Moksleiviai sako, kad prasidėjus nuotoliniam mokymui, tinkamai pasiruošti egzaminams sunku – vis daugiau abiturientų kreipiasi į korepetitorius.

Pasak jų, tėvai nuotolinį mokymą nori tęsti ir vasarą, kad vaikai užlopytų per karantiną susidariusias spragas. Ekspertai prognozuoja, kad pasibaigus karantinui korepetitorių paklausa gerokai išaugs.

Korepetitorė Eglė Kazlauskienė sako, kad dabar pats darbymetis – mokytis pieš egzaminus puolė susizgribę abiturientai. Korepetitorių pamokos kaip ir mokyklose vyksta nuotoliniu būdu.

„Vienetai tiktai atsisakė, o ir buvo ta kažkokia pauzė, kol žmonės galvojo, kas vyksta, ir paskui pamatė, kad čia ko gero užsitęs ir tada visi grįžo, – sako E. Kazlauskienė. – Gal užtruko kažkiek laiko persiorientuot, bet lokacija išsiplėtė ir gal dėl to daugiau ir visą laiką sutampa, pavasarį mokinių visą laiką daugiau.“

Žinios. STT: Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje klesti korupcija

Egzaminams besiruošianti Adrija Buturlakina sako, kad papildomas pamokas rinkosi ne dėl spragų – koją pakišo karantinas. Esą mokydami nuotoliniu būdu mokytojai nesuspėja išsamiai išdėstyti medžiagos, stringa mokymosi procesas.

Prasidėjus karantinui, abiturientai atsisakė beveik šešių tūkstančių rudenį pasirinktų įvairių egzaminų.

Adrija sako, kad geriau investuoti dabar nei vėliau mokėti už medicinos studijas – papildomos pamokos per kelis mėnesius atsieina šimtus eurų.

„Man iš tiesų reikėjo bent jau biologijos korepetitorės ir lietuvių kalbos, nes iš tikrųjų labai sunku ir per „Zoom“ pamokas man to neužtenka ir man jie truputėlį sunkiau sekas, – pasakoja abiturientė. – Tai taip tie korepetitoriai iš tiesų padeda, nes mūsų pamokų skaičius sumažėjo ir trūksta.“

Ekspertų teigimu, po karantino korepetitoriams gali prasidėti tikras aukso amžius – padaugės moksleivių, įgijusių spragų per nuotolinius mokymus.

„Kiek šnekame su tėvais ir mokytojais, jie dažnai sako, kad mano sūnus mokosi štai tokioje gimnazijoje, bet jam nebuvo nei vienos nuotolinės pamokos anglų kalba, – pasakoja žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas. – Mokytoja tik užduoda užduotis, tai ką man daryti – man belieka samdyti korepetitorių, kad užkamšytų atsiradusias spragas.“

Pagalba moksleiviams jų tėvams gali atsieiti nuo 7 iki 30 eurų už akademinę valandą – priklausomai nuo mokomojo dalyko. Ekspertai kritikuoja: karantinas atvėrė švietimo sistemos spragas, todėl tėvams gali tekti patuštinti kišenes.

„Kiek esame kalbėję su mokytojais, su pavaduotojais, su mokyklų vadovais, visi šitą faktą esame identifikavę, kad vaikus tikrai reikia paleisti į vasarą pamatytus, pažiūrėtus, įvertintus, ir jeigu kažkam mokymosi pagalbos arba švietimo pagalbos, specialistų konkrečių pagalbos reikia, tai kad birželio mėnesį, kol visi nepasileido į atostogas, tą laiką išnaudoti tokiems dalykams“, – sako Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė Jolanta Navickaitė.

Pernykščiais duomenimis, beveik pusei sostinės abiturientų prireikė korepetitorių pagalbos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt