Lietuvoje

2020.05.22 22:35

Kupiškio rajone užfiksuota netikėta viešnia – į Lietuvos raudonąją knygą įrašyta rudoji meška

Arneta Matuzevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.05.22 22:35

Kupiškio rajone medžiotojų kameros užfiksavo netikėtą viešnią – į Lietuvos raudonąją knygą įrašytą rudąją mešką. Nors jų apsilankymai mūsų šalyje vis dažnesni, specialistai nesitiki, kad populiacija įsitvirtins.

Pamiškėje netoli kaimelio klaidžiojančią rudąją mešką užfiksavo medžiotojų kameros.

„Meškutė, kokių dviejų, trijų metų. Ir taip dėl smalsumo važiuojame pasižiūrėti ten“, – sako Kupiškio medžiotojų draugijos valdybos pirmininkas.

Gauruota viešnia po Šimonių girią klaidžiojo pernakt. Jos kelionę užfiksavo ir kitoje vietoje gyvūnų populiacijai stebėti Įrengtos medžiotojų kameros.

„Kupiškio krašte yra, yra ir dabar čia paskutiniais metais tai tikrai ir aplinkiniuose rajonuose pasirodo. Kiek girdėjau, šiandien iš diskusijų taip, kad Biržų rajone meška buvo net gi su dviem jaunikliais. Tai ko gero, jei čia įsitvirtins, patiks būti, nes senovėje čia gyveno ir jos gali sugrįžti į tą vietą, kur tikrai buvo“, – sako Kupiškio medžiotojų draugijos valdybos pirmininkas.

Anot gamtininko Antano Slučkos, rudosios meškos į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos kaip jau išnykusi rūšis.

Pasak gamtininko, meškos mėgsta didelius miškus. Lietuvoje jie per daug reti, todėl sutinkamos tik pavienės klajojančios meškos.

Panorama. Nuskambėjo paskutinis skambutis – abiturientams jis šiemet labiau priminė Rugsėjo 1-ąją
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt