Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.29 18:16

L. Linkevičius: tikime, kad Baltarusija pasinaudos galimybe

BNS 2015.10.29 18:16

Sankcijų suspendavimas Baltarusijai šiai šaliai yra galimybė siekti konstruktyvesnių santykių su Europos Sąjunga, ir esama tikėjimo, kad šiuo šansu bus pasinaudota, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Europos Sąjunga ketvirtadienį oficialiai pristabdė daugumos sankcijų Baltarusijai galiojimą.

„Sankcijos pratęstos, tik keturiems mėnesiams sustabdytas veikimas, ir tai yra galimybė Baltarusijai išnaudoti šitą šansą ir turėti galbūt konstruktyvesnius santykius su Europos Sąjunga, vengiant smurto, brutalių žmogaus teisių pažeidimų, politinių kalinių areštų, kaip buvo anksčiau. Mes tikime, kas tas šansas bus išnaudotas“, – BNS ketvirtadienį sakė L. Linkevičius.

Jis pabrėžė, jog sankcijų suspendavimas – laikinas, bet, pastebėjus neigiamus pokyčius, pasiliekama teisė grįžti prie jų pilno taikymo.

„Tai jokiu būdu nereiškia pernelyg didelių lūkesčių, bet nereiškia, kad visiškai nereaguojama į tuos žingsnius, kurie neseniai įvyko Baltarusijoje, ypatingai politinių kalinių išlaisvinimą, ko mes nuosekliai ir ilgai reikalavome. Šiam žingsniui neprieštaravo nė viena ES valstybė, tas sprendimas turėtų įsigalioti jau šeštadienį, bet jei situacija paūmėtų ar tie lūkesčiai nepasiteisintų, pasiliekama teisė grįžti prie visų priemonių, kurios buvo iki šiol“, – pabrėžė L. Linkevičius.

Europos Sąjunga pristabdė daugelio sankcijų galiojimą Baltarusijai pažymėdama „gerėjančius santykius“, kai autoritariškasis prezidentas Aleksandras Lukašenka paleido visus politinius kalinius.

„Šis sprendimas priimtas, atsižvelgus į visų politinių Baltarusijos kalinių paleidimą rugpjūčio 22 dieną ir gerėjančių ES bei Baltarusijos santykių kontekstą“, – nurodoma Europos Sąjungos pranešime.

Europos Sąjunga seniai reikalavo, kad A. Lukašenka, Vašingtono vadintas „paskutiniuoju diktatoriumi“ Europoje, paleistų politinius kalinius – tai būtų sąlyga sankcijų režimui sušvelninti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi