Lietuvoje

2020.05.22 14:06

Lietuvoje – dar viena COVID-19 auka, nauji užsikrėtimai daugiausia užfiksuoti Vilniuje

atnaujinta 15.12
Domantė Platūkytė, LRT.lt2020.05.22 14:06

Penktadienį nuo koronaviruso mirė dar vienas žmogus. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 1604 infekcijos atvejai, naujų atvejų – 11. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gegužės 22 d. duomenimis, sergančiųjų skaičius yra 424.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė penktadienį pranešė apie vieno Santaros klinikų paciento mirtį nuo koronaviruso. Pacientas buvo hospitalizuotas Krūtinės chirurgijos skyriuje, priklausė 71–80 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių onkologinių ligų.

Šis mirties atvejis į statistiką pateks šeštadienį.

Anot G. Megelinskienės, Europos ligų ir prevencijos kontrolės centro duomenimis, 29 Europos šalyse stebima COVID-19 ligos mažėjimo tendencija, vertinant sergamumą 14 dienų laikotarpiu. Tokia pati situacija yra ir Lietuvoje.

Europos Sąjungoje koronaviruso pikas buvo fiksuotas balandžio 9 dieną. Apie 35 proc. ligos atvejų buvo hospitalizuoti, iš jų 9 proc. buvo reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija ar kitos kvėpavimą palaikančios priemonės. 21 proc. pacientų mirė.

Ketvirtadienį patvirtinta 11 naujų ligos atvejų, vienas – Kauno apskrityje, 10 – Vilniaus apskrityje. Kol kas didžiausias atvejų plitimas stebimas Vilniaus teritorijoje.

Anot G. Megelinskienės, Kauno apskrities atvejis yra susijęs su Kauno klinikine ligonine – buvo užfiksuotas ligoninėje dirbančio asmens šeimos narys. Kalbant apie naujus atvejus Vilniuje, vienas infekcijos atvejis užfiksuotas Pergalės gatvės 15 gyventojui, šiame name iš viso registruoti 6 COVID-19 infekcijos atvejai.

Trys atvejai fiksuoti Santaros klinikose, vienas – Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje. Kitas atvejis – „Rimi“ darbuotojo šeimos narys, trijų atvejų kilmė dar nežinoma.

NVSC atstovė taip pat pristatė situaciją koronaviruso židiniuose. Santaros klinikose registruota 16 klinikos darbuotojų ir pacientų susirgimų. Penki infekcija užsikrėtę asmenys dirba Infekcinių ligų centre, vienas – trečiame reanimacijos skyriuje, septyni atvejai galimai tarpusavyje sietini. Su šiais atvejais taip pat galimai susiję trijų pacientų užsikrėtimai.

Antavilių pensionate iš viso registruoti 43 atvejai, iš jų – 27 gyventojai, užfiksuoti du mirties atvejai.

Situacija „Rimi“ nepakito – iki šiol registruoti jau anksčiau nustatyti penki COVID-19 atvejai, šiuo metu tiriami darbuotojai, o tie cechai, kuriuose pastebėtas infekcijos plitimas, uždaryti, darbuotojai izoliuoti.

Pasak G. Megelinskienės, NVSC vykdė visų „Rimi“ darbuotojų apklausą – respondentai nurodė, kad dirbo su apsaugos priemonėmis, pažeidimų neužfiksuota.

Penktadienį taip pat gauta informacija, kad koronavirusu užsikrėtė Nacionalinio vėžio institute dirbantis asmuo ir jo šeimos narys. Pranešama, kad asmuo, dirbantis institute, su pacientais nedirbo, šiuo metu vienas instituto skyrius uždarytas, o situaciją aiškinasi NVSC specialistai.

Įtariama, kad šis atvejis gali būti susijęs su Vilniaus miesto klinikine ligonine.

Oficialiais penktadienio duomenimis, mirusių nuo COVID-19 žmonių skaičius yra 61, o užsikrėtusiųjų koronavirusu, bet mirusių dėl kitų priežasčių yra aštuoni.

Pasveikusių žmonių skaičius išaugo iki 1111. Izoliacijoje yra 398 asmenys.

Didelį nerimą sveikatos specialistams kelia koronaviruso židiniai ligoninėse – Santaros klinikose bei Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Antakalnyje. Dėl Kauno klinikinės ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje nustatytų koronaviruso atvejų sustabdyta šio skyriaus veikla.