Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.29 16:06

Lengvatinį PVM tarifą siūloma taikyti visiems receptiniams vaistams

ELTA 2015.10.29 16:06

Pastaruoju metu verdant aistroms dėl lengvatinio PVM taikymo vaistams, kurių kaina yra didesnė kaip 300 eurų, Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis siūlo, kad lengvatinis PVM būtų taikomas visiems receptiniams vaistams.

Anot K. Komskio, šiuo metu kai kurių Seimo narių siūlymas lengvatas taikyti tik 300 eurų ir daugiau kainuojantiems vaistams tik iškreips rinką, leis pasipelnyti vaistų gamintojams ir bus nuostolingas valstybei.

„Neatmesčiau galimybės, kad toks sprendimas sudarys prielaidas piktnaudžiauti pakuote ir padidinti deklaruotą vaisto kainą. To paties vaisto mažesnei pakuotei bus taikomas vienas PVM (didesnis), o didesnei pakuotei – jau visai kitas (mažesnis). Tačiau žmogus, negalintis iš karto sumokėti už didesnę ir brangesnę pakuotę, nusipirkęs mažesnę, praloš. Taip pat vaistų gamintojams atsiras pretekstas padidinti deklaruotą vaisto kainą, kas sąlyginai sumažins kainą vartotojui, tačiau valstybei kainuos žymiai brangiau“, – teigė K. Komskis.

Seimo vicepirmininko nuomone, siūlomos pataisos nustatyti lengvatinį PVM tik vaistams nuo 300 eurų proteguoja brangių vaistų gamintojus, bet nesirūpina paprasto žmogaus kišene, mat tokių apskritai yra tik 278 iš daugiau kaip 3000 ir ne kiekvienam vartotojui jų reikia.

„Pavyzdžiui, močiutė, kuri reguliariai vartoja vaistus nuo širdies, nieko nesutaupys, nes jos vaisto kaina, kuri nesiekia 300 eurų, po pataisų įsigaliojimo nesikeistų. Dėl šių priežasčių ir siūlau lengvatinį PVM taikyti visiems receptiniams vaistams. Tik tada bus nauda ir vartotojui, ir gamintojui“, – komentavo K. Komskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi