Lietuvoje

2020.05.22 09:16

Razmuvienė apie antrąją koronaviruso bangą kalba atsargiai: daug ko nežinome

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.05.22 09:16

Visoje Europoje yra švelninamos karantino sąlygos, tačiau užfiksuota daugiausiai naujų koronaviruso atvejų per parą. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologo epidemiologė Daiva Razmuvienė LRT TELEVIZIJAI sako, kad dėl vieno sergamumo pakilimo išvadas daryti dar būtų per anksti.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį paskelbė užfiksavusi naują rekordinį koronaviruso infekcijos COVID-19 naujų atvejų paros prieaugį, bendram užsikrėtusių žmonių skaičiui artėjant prie penkių milijonų.

Toks susirgimų skaičiaus išaugimas, anot jos, yra susijęs su viruso židiniais, o Lietuvoje tokie židiniai yra asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

„Medikai negyvena užsidarę gydymo įstaigose, kuriose kyla židiniai. Tačiau toks paplitimas visuomenėje, kad būtų registruoti nežinia iš kur atsiradę susirgimo atvejai, tikrai tokių nėra Lietuvoje“, – teigė D. Razmuvienė.

Apie antrą viruso bangą epidemiologė pasisako atsargiai.

„Kalbėti, prognozuoti apie antrą bangą yra labai sudėtinga, todėl, kad virusas yra naujas ir mes neturime jokios atgalinės istorijos būtent apie šio viruso plitimo ypatumus“, – pabrėžė ji.

Anot epidemiologės, 5 mėnesių statistika neleidžia daryti išvadų apie viruso plitimą.

„Dabartiniu metu mokslininkai teigia, kad dar nėra aiškus apskritai šito naujo koronaviruso reagavimas į temperatūros, drėgmės pokyčius. Galbūt reaguoja – toks yra mokslininkų teiginys“, – nurodė epidemiologė.

D. Razmuvienė pabrėžė, kad kol ieškoma vakcinų, vienintelė mūsų apsaugos priemonė yra tinkamas elgesys.

„Socialinė distancija, nesibūriavimas, asmens higienos priemonių laikymasis, kur reikia jų laikytis. Kol mes apie virusą dar daug ko nežinome, tik šitos priemonės, kurios yra labai lengvai įgyvendinamas, jų reikėtų laikytis, nepamiršti“, – kartojo epidemiologė.

„Virusas yra gyvas ir tik laukia progos kada galės užkrėsti tam tikrą neatsakingai besielgenčią visuomenės dalį“, – aiškina ji.