Lietuvoje

2020.05.21 11:07

Socialdemokratai formuoja rinkiminius planus: Paluckas į Seimą ketina kandidatuoti Utenoje

konkurencingoje Antakalnio apygardoje – politologo pavardė
Jūratė Skėrytė, BNS, LRT.lt2020.05.21 11:07

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas į Seimą ketina kandidatuoti Utenos vienmandatėje apygardoje.

Partijos pirmininkas BNS sakė, kad LSDP Utenos skyrius iškėlė jo kandidatūrą, nes tikisi nacionalinio dėmesio regionui.

„Jau gerą laikmetį šis regionas yra ypatingai ignoruojamas. Lietuva formuojasi į du su pusę miesto – Vilniaus regionas, Kaunas su apylinkėmis ir uostamiestis. Tuo metu Utena ir aplinkiniai rajonai – nuo Švenčionių iki Rokiškio – neturi jokių ekonominių tranzitinių srautų ir gamtinių sąlygų, ten net žemės ūkis yra silpnesnis dėl nederlingų žemių. Negana to, kelias Vilnius-Utena bus rekonstruojamas 22 metus, o Uteną, kaip miestą išbraukė iš jaunų paramos būstui programos“, – sakė G. Paluckas.

Pernai rugsėjį socialdemokratų pirmininkas į laivą Seimo nario vietą kandidatavo Žirmūnų apygardoje Vilniuje. Jis tuomet pateko į antrą turą, bet pralaimėjo konservatorių kandidatei.

Ketvirtadienį LSDP taryba tvirtina partijos kandidatus 51 vienmandatėje apygardoje.

LSDP kandidatų sąraše yra dabartiniai Seimo nariai Rasa Budbergytė (Šeškinės – Šnipiškių apygarda), Dovilė Šakalienė (Senamiesčio – Žvėryno), Linas Balsys (Panerių – Grigiškių), Algirdas Sysas (Molėtų – Širvintų), Raminta Popovienė (Raudondvario), Julius Sabatauskas (Alytaus), Liudas Jonaitis (Žiemgalos vakarinė).

Iš esamų parlamentarų nebekandidatuoti apsisprendė Bronius Bradauskas, o Algimantas Salamakinas bus tik partijos kandidatų sąraše, vienmandatėje nerungtyniaus.

Kandidatų sąraše taip pat yra Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Liutauras Gudžinskas, jo kandidatūra keliama Antakalnio apygardoje Vilniuje.

Su socialdemokratais į Seimą bandys patekti ir televizijos laidų vedėjas Giedrius Drukteinis. Jis keliamas Karšuvos apygardoje.

„Vienmandatininkų sąrašas yra stipriai atsinaujinęs, bet žinantis šalies viešojo administravimo, valdymo principus, tai yra turintys patirties ir žinių žmonės, išbandyti valdžia. Daug yra naujų regioninių lyderių, kurie per savivaldą jau praėję, kurie supranta, kaip veikia įstatymai, kaip juos reikia taikyti“, – BNS sakė G. Paluckas.

Likusius kandidatus vienmandatėse apygardose bei daugiamandatėje kandidatuosiančių žmonių sąrašą socialdemokratai planuoja tvirtinti birželio pradžioje.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Populiariausi

„Vaisingumo klinikos“ tyrime į teismą atvesdinti įtarimų sulaukę asmenys
35

Lietuvoje

2021.02.26 14:15

„Vaisingumo klinikos“ tyrimas: finansų direktorius suimtas savaitei, kaltinimus pripažįsta ir įmonės vadovas Usonis

galėjo neapskaityti apie milijono eurų pajamų; atnaujinta 16.22
35
Gitanas Nausėda
LRT pokalbis 19

Lietuvoje

2021.02.26 21:48
LRT pokalbis

Nausėda apie skiepijimą nuo COVID-19: matome, kas vyksta, išsikelkim sau ambicingą tikslą, lietuviai gi esame

nusiteikęs „visa apimtimi“ toliau pats dalyvauti EVT
19
Karantinas Vilniuje
14

Lietuvoje

2021.02.27 09:26

COVID-19 Lietuvoje ir toliau plinta ligoninėse, įmonėse, ugdymo įstaigose

per parą nustatyti 626 nauji atvejai; atnaujinta 11.15
14