Lietuvoje

2015.10.29 19:08

Marijampolės pataisos namuose – nauja ryšio blokavimo įranga

BNS2015.10.29 19:08

Marijampolės pataisos namuose pradėjo veikti nauja mobilaus ryšio blokavimo įranga, į šią įkalinimo įstaigą perkelta 100 kitur kalėjusių potencialių telefoninių sukčių.

Naujai ryšio blokavimo sistemai įrengti iš valstybės biudžeto skirta per 300 tūkst. eurų.

Teisingumo ministras sako, kad kovojant su telefoniniais sukčiais pasiektas „esminis lūžis“.

„Suprantama, buvo ir anksčiau imamasi kompleksinių priemonių, aš manau, kad daug padėjo užkardyti šiuos nusikaltimus įkalinimo įstaigose prieš pusantrų metų sugrąžinta kriminalinės žvalgybos funkcija Kalėjimų departamentui, taip pat kitos priemonės tam padės, bet aš manau, kad jau dabar galime pasakyti, kad tai esminis lūžis kovoje su šitais nusikaltimais“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė savo ruožtu teigė, jog būtent Marijampolės pataisos namuose būdavo išaiškinama daugiausiai telefoninių sukčių. Įrengus naują blogavimo sistemą, čia perkelta 100 kalinių iš kitų įstaigų.

„Buvo viena iš organizacinių priemonių - koncentruoti vienoje įstaigoje tuos, kurie galimai panašius nusikaltimus daro, kad galima būtų greičiau užkardyti“, – sakė ministras.

Daugiau informacijos apie naują įrangą neskelbiama. Žadama, kad niekam už pataisos namų teritorijos ryšys nebus blokuojamas - tokią problemą keldavo anksčiau kalėjimuose diegtos blokavimo sistemos. Kitais metais tokią įrangą numatoma įdiegti Alytaus pataisos namuose, o vėliau esant poreikiui ir kitose įstaigose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.