Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.29 11:28

Gavus du naujus pasiūlymus, nukeliamas sprendimas dėl pėstininkų kovos mašinų įsigijimo

LRT.lt 2015.10.29 11:28

Krašto apsaugos ministerija, gavusi du naujus vyriausybinius pasiūlymus iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lenkijos, nusprendė atlikti papildomą analizę ir kreipėsi į anksčiau duomenis pateikusias verslo bendroves patikslinti kai kuriuos duomenis, rašoma pranešime spaudai.

„Naujų pasiūlymų išnagrinėjimui reikalingas papildomas laikas, todėl nusprendėme sprendimo dėl pėstininkų kovos mašinų įsigijimo priėmimą nukelti iki lapkričio pabaigos. Iki to laiko tikimės, kad ir anksčiau duomenis pateikusios bendrovės atsiųs patikslintus duomenis, kurie leis tinkamai įvertinti tiek vyriausybinius, tiek verslo bendrovių pasiūlymus“, – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. 

Krašto apsaugos ministerija, gavusi duomenis iš skirtingų tiekėjų, buvo atlikusi rinkos analizę, kurios metu buvo vertinti 8 pėstininkų kovos mašinų ir dviejų bokštelius gaminančių bendrovių pasiūlymai. Vertinimo rezultatai birželio mėnesį buvo pateikti Krašto apsaugos ministerijos gynybos resursų tarybai. Rudenį papildomai prie šių 10 pasiūlymų buvo sulaukta 2 vyriausybinių pasiūlymų iš JAV ir Lenkijos.

Šiuo metu iš viso yra nagrinėjama 12 pasiūlymų. Apibendrinta jų analizė, sulaukus patikslintos informacijos, bus vėl pristatoma Krašto apsaugos ministerijos Gynybos resursų tarybai, o po to – Valstybės gynybos tarybai, kuriai bus siūloma nuspręsti, kokiu būdu – sudarant tarpvyriausybinę sutartį, perkant iš verslo bendrovių ar prisijungiant prie tarptautinės programos bus įsigyjamos pėstininkų kovos mašinos.

Priėmus oficialų sprendimą, kokiu būdu įsigyti pėstininkų kovos mašinas, Krašto apsaugos ministerija pradės įsigijimo procesą, kuris, priklausomai nuo pirkimo būdo pasirinkimo, truktų nuo 4 iki 10 mėnesių.

Iki JAV ir Lenkijos pasiūlymų rinkos analizėje dalyvavo šios bendrovės  ir jų siūlomi produktai: 

Eil. Nr. Gamintojo valstybė Bendrovė PKM pavadinimas
1 Suomija  Patria   PATRIA UT 30 MK2
2 Vokietija  ARTEC BOXER RCT 30/LANCE 30/40CTAS
3 Italija Iveco/Oto Melara, Iveco Defence Vehicle SUPERAV UT 30 MK2
4 Prancūzija  NEXTER VBCI T25/T40
5 Šveicarija General Dynamics European Land Systems   PIRANHA III+/5 UT 30 MK2
6 JAV, Kanada General Dynamics Land Systems LAV III 6.0  KONGSBERG MCT30
7 Turkija Otokar ARMA MIZRAK-30
8 Turkija FNSS PARS E30
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi